Zaproszenie na bacowanie na Jasieniu!!!

Wszelkiego rodzaju wyjazdy te bliskie jak i dalekie.

Moderatorzy: Baker, Zarząd Koła

ODPOWIEDZ
Barbara Berek
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2019 09:24

Zaproszenie na bacowanie na Jasieniu!!!

Post autor: Barbara Berek » 23 sie 2019 06:44

41 Jesienne Bacowanie na Jasieniu


W drugi weekend października (11-13.10) odbędzie się 41. Jesienne Bacowanie na Jasieniu, na które już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich Sympatyków i Przewodników SKPB Katowice! Wyjazdowi przyświecają motywy słowiańskie, a za organizację wydarzenia odpowiada Kurs Młodszy, o jakże wdzięcznej nazwie: „Ślimakowy”. Już niedługo na Polanie Skalne w Beskidzie Wyspowym zgromadzimy się, aby przy wspólnym śpiewie i słowiańskich opowieściach przypomnieć sobie po raz kolejny, jak bardzo drogie są nam Beskidy. Na metę Rajdu poprowadzą nas cztery trasy. Jednej z nich przewodzić będą Wilki, czyli Kurs Starszy, którzy niczym dzielni bohaterowie z filmów grozy, będą podążać „Tropami Wilkołaka”. To trasa jednodniowa, dla średniozaawansowanych, która wiedzie przez Tymbark, Świstak i Mogielicę. Drugą trasą jednodniową będą mogły pójść osoby mniej zaawansowane w górskich wojażach, ale i tu proszę się nie obawiać o brak atrakcji! Wędrówka z Mszany Dolnej przez Polanę Folwarczną będzie ubarwiona „Opowieścią Południcy”. Trzecia trasa jednodniowa zapewni swoim uczestnikom emocje niczym z legend o Janosiku, ponieważ hasłem tej trasy są „Zbójeccy Słowianie”. Powiedzie ona przez Gruszowiec, Ćwilin, Jurków i Mogielicę i jest wyborem odpowiednim dla zaawansowanych piechurów. Czwarta trasa zacznie się już w piątek 11 października i „Szlakiem Słowiańskich Polan” zawiedzie średniozaawansowanych turystów z Nowego Targu Kowaniec na Turbacz, gdzie strudzeni wędrowcy będą mogli przyłożyć głowę do poduszki, by w sobotę przez Kudłoń dotrzeć na Jasień.

Zapraszamy do udziału w tym tradycyjnym już wydarzeniu SKPB Katowice. Poprzez liczne przybycie Przewodników i Sympatyków Koła, pomóżmy Kursowi Ślimakowemu, stworzyć niezapomniany klimat Jesiennego Bacowania na Jasieniu!

Najnowsze informacje o Bacowaniu można śledzić w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/7088676 ... _tab=about.

Zapisy prowadzone są w formie elektronicznej pod linkiem: http://bit.ly/rejestracjanabacowanie
lub telefonicznie, u prowadzących wybraną przez Państwa trasę:

„Opowieść Południcy”

Prowadzą: Barbara Labus i Hanna Bednarczyk

Tel: 508 162 187


„Tropami Wilkołaka”

Prowadzą: Jakub Kręcisz i Emilia Fagas

Tel: 505 016 792


„Zbójeccy Słowianie”

Prowadzący: Angelika Goslawska i Łukasz Kowalski

Tel: 668 090 880


„Szlakiem Słowiańskich Polan”

Prowadzący: Anna Bąk i Marcin Mandla

Tel: 510 472 584


Zapraszamy!

ODPOWIEDZ