Chatkowanie

Nasze bazy i chatki (Głuchaczki, Wały, Górowa i Zagroń).

Moderatorzy: Baker, Zarząd Koła

Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Re: Chatkowanie

Post autor: Dzik »

Dodam, że warto aby pierwsza osoba wybierająca się chatkować zakupiła (na fakturę, do rozliczenia oczywiście) cos takiego: http://www.leroymerlin.pl/hydraulika/ka ... ,l673.html
Rura kanalizacyjna elastyczna, 50mm średnicy, długość około 30-40 cm. Należy ją zamocować pod zlewem (prosta sprawa, robi się to bez narzędzi, rękami na wcisk), gdyż obecnie widnieje tam wieeeelka dziura i kapie z niej do szafki. Dziurę wygryzły myszy (choć sądząc po rozmiarach - szczury). Myszy te wyraźnie cierpią na zespół kompulsywnej potrzeby gryzienia, bo zeżarły jeszcze przedłużacz (do gołej miedzi) i wąż gazowy od pieca. Zaburzenie to leczy się strychniną, podawaną myszy doustnie.

Ps. nie wiem, czy nie lepiej informację o chatkowaniu umieścić na ogólnodostępnym forum.
Krzysiu
Posty: 460
Rejestracja: 08 kwie 2010 19:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Chatkowanie

Post autor: Krzysiu »

Spoko, ja chatkuję, ogarnę rurę.
Madzia
Posty: 1025
Rejestracja: 07 kwie 2006 01:00
Lokalizacja: Podlesie Śląskie

Re: Chatkowanie

Post autor: Madzia »

Krzysiu na Zagroniu brakuje KP, mam je ze soba dzisiaj i będe w Katowicach w okolicach ul. Jagiellońskiej bo kurs ma wykład. Czy jesteś w stanie podskoczyć po to KP???
Krzysiu
Posty: 460
Rejestracja: 08 kwie 2010 19:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Chatkowanie

Post autor: Krzysiu »

Spoko, koło 17:30 będę.
Agaa
Posty: 1395
Rejestracja: 29 mar 2010 12:23
Lokalizacja: R.Śl.

Re: Chatkowanie

Post autor: Agaa »

Hej, hej,

Zagroń w potrzebie!
Poszukiwani chatkowi na listopadowe weekendy jak poniżej:

--> 6-8 listopada
--> 13-15 listopada
--> 27-29 listopada

Sprawa jest dość pilna ze względu na rezerwacje na każdy z tych terminów. Kto może pomóc, proszę o kontakt :idea:
Agaa
Posty: 1395
Rejestracja: 29 mar 2010 12:23
Lokalizacja: R.Śl.

Re: Chatkowanie

Post autor: Agaa »

Zagroń poszukuje chatkowych.
Najpilniejsza potrzeba to najbliższy weekend 1-3.04.

Kolejne terminy to:
15-17 kwietnia
29.04. - 3.05.
...oraz kolejne weekendy maja.

Zachęcamy! Nie siedź w mieście - sprawdź jak kwiatki rosną przed chatą ;)
Agaa
Posty: 1395
Rejestracja: 29 mar 2010 12:23
Lokalizacja: R.Śl.

Re: Chatkowanie

Post autor: Agaa »

W dalszym ciągu poszukujemy chatkowych na długi weekend majowy
29.04-3.05

Sprawa jest PILNA - prosimy zatem o kontakt z Radą Chatki każdego, kto dysponuje wolnym czasem w tym terminie i chciałby posiedzieć na Zagroniu
Agaa
Posty: 1395
Rejestracja: 29 mar 2010 12:23
Lokalizacja: R.Śl.

Re: Chatkowanie

Post autor: Agaa »

Poszukiwani chatkowi na wakacje!

W tej chwili najbardziej poszukiwany jest chatkowy na wt-czw. 12-14.07
ale generalnie do obsadzenia są terminy:

- 11-17 lipca
- 25-31 lipca
- 1-5 sierpnia
- 29 sierpnia - 4 września i kolejne 3 tygodnie

Jeśli macie trochę wolnego, chcecie na chwilę oderwać się od cywilizacji - dajcie znać. Nie musi to być cały tydzień, nawet kilka dni będzie super!

Kontakt: 603 772 589
Agaa
Posty: 1395
Rejestracja: 29 mar 2010 12:23
Lokalizacja: R.Śl.

Re: Chatkowanie

Post autor: Agaa »

Nadal poszukiwani są chatkowi, choć terminy się troszkę skurczyły:
1. 25-29 lipca (od 24-go po południu) - pilnie

2. 1-5 sierpnia

Kto może, niech da proszę znać...
Czarek
Posty: 191
Rejestracja: 31 mar 2015 11:51
Lokalizacja: Katowice Giszowiec

Re: Chatkowanie

Post autor: Czarek »

Pozdrawiam wszystkich, którzy przewinęli się przez naszą bazę tworząc niepowtarzalną atmosferę tego miejsca: Jacek Maratończyk, Janek na którego ciągle mówiłem Jacek (jeszcze raz przepraszam), 4 osobowa rodzinka Ania, Arek + 2 bąble - zjadacze budyniu, Renata z dwoma młodzieńcami, Adam ultra maratończyk (może dzisiaj polecę sobie do.... +/- 100 km od Głuchaczek i przyciągnę jakieś drewno...), Dorota i Krzysiek, którzy znaleźli sposób na GSB (Główny Szlak Beskidzki) - a niech go szlak, a my i tak dojdziemy - trzymam za was kciuki. Wiem, że ten post nie zmieści całej plejady złotych ludzi, którzy zaszczycili naszą bazę. Wszystkim wam dziękuję za wyrozumiałość, że popełniłem błędy w odtańczeniu tańca dobrej pogody i dziękuję mojej prawej i lewej ręce, podporze całej bazy drugiej bazowej Agnieszce. Udało nam się uchronić bazę przed upadkiem i dodatkowo wyznaczyliśmy nowy szlak (dzięki upartości Agnieszki i nowego bazowego Arka) tak zwaną Perć Czarkowskiego. Jest to super droga na Babią Górę (lub powrót na bazę)przez Słowację poprzez serię bagien. Jeśli Babia Góra będzie łaskawa i ci nie dowali, to Perć Czarkowskiego cię sprowadzi na kolana. Na bazie powstaje kapliczka dziękczynna. Jest ona oblegana przez osoby którym udało się za jednym razem zaliczyć Babią Górę i Perć Czarkowskiego. Pierwsze wota są zawieszane na namiocie bazowym (Arek sorry - trochę może ci padać przez to). Dzięki wszystkim za odwiedzenie najwspanialszej bazy na świecie (dzięki wam oczywiście) i zapraszam ponownie na bazę namiotową SKPB Katowice – Przełęcz Głuchaczki – najlepszą bazą na trasie GSB (GŁÓWNYM SZLAKU BESKIDZKIM), dodatkowo można zdobyć odznakę GOT – GÓRSKĄ ODZNAKĘ TURYSTYCZNĄ i ODNAKĘ BAZOWĄ (wystarczy odwiedzić 5 baz i w dwóch z nich zamieszkać – specjalnie nie używam słowa przenocować – bo wy tu nie nocujecie tylko mieszkacie, a że was ciągnie dalej to my to rozumiemy.
Z bacowskim pozdrowieniem bazowy Czarek i nasza perełka Agnieszka.

Nie chcąc czekać do marca na przegląd filmów górskich w Katowicach już teraz prezentujemy film dokumentalny z drugiego dziennego przejścia Percią Czarkowskiego (pierwsze odkrywcze przejście odbyło się nocą) https://youtu.be/awWjPwDEe2o
Agaa
Posty: 1395
Rejestracja: 29 mar 2010 12:23
Lokalizacja: R.Śl.

Re: Chatkowanie

Post autor: Agaa »

Wakacje się kończą, ale Zagroń z założenia powinien być czynny do końca września.
W związku z tym pilnie poszukiwani są chatkowi, począwszy od 1 września
a już na pewno na pierwszy weekend września
Aktualne info odnośnie wolnych terminów jak zawsze na www.chatanazagroniu.pl/

Liczę niezmiernie na odzew:)
Agaa
Posty: 1395
Rejestracja: 29 mar 2010 12:23
Lokalizacja: R.Śl.

Re: Chatkowanie

Post autor: Agaa »

Pilnie poszukiwany chatkowy na następny weekend 23-25.09.
Jest na wtedy grupa, a chatkowy który się zgłosił, niestety musiał odwołać chatkowanie.
Jeśli ktoś ma czas i mógłby pojechać, bardzo proszę o pilny kontakt. Dzięki:)
Rafał Hojczyk
Posty: 23
Rejestracja: 14 mar 2017 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Chatkowanie

Post autor: Rafał Hojczyk »

Witam, jeśli jest możliwośc, to chciałbym w jakiejś Chatce od 1-8 lipca z Januszem Godziekiem, a jesli chodzi o chatkę to jest mi to obojętne:) Mogą być głuchaczki:)



Rafał Hojczyk
:mrgreen:
Shepard
Posty: 160
Rejestracja: 17 lut 2014 20:41
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Re: Chatkowanie

Post autor: Shepard »

Rafał Hojczyk, chatka jest tylko jedna tj. Chata na Zagroniu --> http://chatanazagroniu.pl tam też jest system zgłaszania się do chatkowania.

Wspomiane Głuchaczki (podobnie jak Wały) to baza namiotowa, z wiatą turystyczną (czyli spanie w namiocie bazowym/prywatnym). Jest jeszcze baza na Hali Górowej, gdzie przy okazji jest bacówka, ale to miejsce w sezonie prowadzone przez przedstawiciela starszego pokolenia kołowego i nieco "autonomiczne".
Poza tym widzę że jesteś na kursie, a szefostwo już Wam sugerowało że Górowa jest dla Was poza "konkursem" :)
Wszelkie szczegóły nt. baz namiotowych znajdziesz tutaj --> http://skpb.org/bases
Wystarczy kliknąć w odpowiednią bazę i znajdziesz namiary na prowadzącego oraz zasady bazowania.

A namiary na szefową Głuchaczek masz też bezpośrednio tutaj --> http://skpb.org/about/profile/id/470
Kijek
Posty: 330
Rejestracja: 18 sty 2008 01:00

Re: Chatkowanie

Post autor: Kijek »

Cześć,

czy ktoś może wziąć dyżur na Zagroniu w weekend po Świętach? Mogę wziąć dyżur w ten weekend, ale jest mi to mocno nie na rękę - zależy mi przy tym żeby chata była otwarta w każdy weeekend.

Jakby znalazł się ktoś na dyżur w tym terminie to chętnie wezmę "w zamian" jakiś weekend ma maju, mogę też zamienić się dyżurami z kimś dyżurującym w maju.

Do osób decyzyjnych i posiadających odpowiednie uprawnienia - czy dałoby się i czy jest to pożądane aby oczyścić ten temat ze starych postów, których jedyną treścią jest "Szukamy chatkowych na..."? Ułatwiłoby to ogarnięcie całości tematu i oszczędziło klikania po stronach.

Spokojnego wieczoru,
Kijek
ODPOWIEDZ