Projekt nowej wiaty na Gluchaczkach

Nasze bazy i chatki (Głuchaczki, Wały, Górowa i Zagroń).

Moderatorzy: Baker, Zarząd Koła

Hanka
Posty: 772
Rejestracja: 16 kwie 2008 01:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Projekt nowej wiaty na Gluchaczkach

Post autor: Hanka »

Będzie też mała reprezentacja młodszego kursu w postaci mojej osoby i kolegi Kuby, tylko jeszcze nie wiemy kiedy dojedziemy czy w piątek późnym wieczorem czy w sobotę w godzinach rannych :wink:

pozdrawiam
Ania
ByQ
Posty: 17
Rejestracja: 16 kwie 2008 01:00
Lokalizacja: Tychy

Re: Projekt nowej wiaty na Gluchaczkach

Post autor: ByQ »

ale bedziemy 8)
Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Re: Projekt nowej wiaty na Gluchaczkach

Post autor: Dzik »

Cieszę się że się pojawicie tak tłumnie. Będzie nas prawie trzy razy więcej niż tydzień temu i myślę że zrobimy 300% normy;) Z rzeczy do zabrania, to przypomniały mi się jeszcze klucze, jako że wiata będzie skręcona różnymi śrubami i wkrętami, oraz wkrętarki. Choć wkrętarki to głównie na przyszły tydzień, to jednak możecie już zacząć szukać. Nie muszą być na baterie, w końcu mamy prąd na bazie:)
Zorba_the_Greek
Posty: 1
Rejestracja: 25 kwie 2006 01:00

Re: Projekt nowej wiaty na Gluchaczkach

Post autor: Zorba_the_Greek »

Hej,

gdyby ktoś się wybierał autkiem na Głuchaczki w piątek wieczór bądź sobotę rano i miał miejsce to proszę dajcie znać na numer telefonu poniższy. Bardzo chciałbym pojechać, tyle że rozwaliłem sobie paluch i nie dam rady wleźć 2 godziny z buta :( Pewnie też średnio się przydam, ale zawsze jakieś 2 lewe ręce do pulpy tudzież innych atrakcji:>

Mój telefon:
602462189

PS: Tak, wiem, wcześnie się zorientowałem. Znany jestem z tego:>
Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Re: Projekt nowej wiaty na Gluchaczkach

Post autor: Dzik »

Powiem tak: jesteśmy giganci:) Będą o nas potomni śpiewać pieśni. O milionie pomalowanych desek, o kalenicy wiaty niknącej w chmurach, o nieeuklidesowej łące, o specjalnej głuchaczkowej grawitacji pozwalającej coraz to nowym pojazdom wjechać na bazę. O agregacie chodzącym na świeże górskie powietrze i o Kamińskim który pracuje w niedzielę, o 13 krokwiach ładowanych w tartaku 13-go w piątek o 13:13 i o pojazdach które chwilę później lądowały w rancie. O pokonywaniu przeł. Cichej z belką 5.25m i mobilnych fundamentach.

Ogólnie dużo się działo, a praca w 18 osób to jednak coś innego niż w 6. Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc i zapraszam za tydzień. Oprócz stawiania wiaty będzie przecież jeszcze do rozbicia cała baza.

Jeszcze informacja dla wszystkich, którzy byli w ten weekend. Sławoszowi zginęła siekiera, taka mała, z krótkim ostrzem. Jeśli ktoś ją przypadkiem spakował, albo np. poszedł z nią do lasu po drewno, a wrócił tylko z drewnem, lub w ogóle wie coś na jej temat, to jest proszony o kontakt. Przykro mi, że Sławosz przyjechał na bazę pomóc, przywiózł własne narzędzia, a teraz wyjdzie na tym stratny.
lechu
Posty: 201
Rejestracja: 18 gru 2007 01:00
Lokalizacja: z Mełty

Re: Projekt nowej wiaty na Gluchaczkach

Post autor: lechu »

Nic dodać nic ująć :)

Ja również dziękuję wszystkim za tak liczną obecność i za tak wielkie chęci do pracy.
Obyśmy w przyszły weekend byli w równie licznym i zwartym gronie,
Oby pogoda i wszystkie inne czynniki były nam przychylne
a Wiata cała w kolejny weekend już wreszcie powstała.
Amen.

Pozdrawiam Wszystkich
Lechu

P.S. Oto krótki fotoreportaż:
http://picasaweb.google.pl/l.zmelty/GluchaczkiCzIII
Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Re: Projekt nowej wiaty na Gluchaczkach

Post autor: Dzik »

Nie mam takich ładnych zdjęć z tego weekendu:(

Na najbliższy weekend na pewno przydadzą się elektryczne wkrętarki, a awaryjnie zwykłe krzyżakowe śrubokręty. Poza tym baza szuka sponsorów na takie drobnostki jak:
- nowe lustro
- łopatka do pieca (ktoś mi ją w zeszłym roku obiecał, ale teraz jest w Szkocji)
- deski do krojenia
lechu
Posty: 201
Rejestracja: 18 gru 2007 01:00
Lokalizacja: z Mełty

Re: Projekt nowej wiaty na Gluchaczkach

Post autor: lechu »

Jeszcze do narzędzi...

Przydałoby się jeszcze pare podręcznych młotków, więc jeśli ktoś może zabrać było by miło.
Przybijania będzie dużo. Zostało nam do obicia deskami 2 ściany, cały dach, oraz przybicie papy do całego dachu. Poza tym do zrobienia są stoły i ławki.
Inne narzędzia również są mile widziane. Jeśli ma ktoś narzędzia, które uważa że mogą się przydać i nie zajmują za dużo miejsca - zawsze może je ze sobą wziąść.

Pozdrawiam
Lechu
Wolf
Posty: 341
Rejestracja: 13 gru 2006 01:00
Lokalizacja: Grosse Bäckern

Re: Projekt nowej wiaty na Gluchaczkach

Post autor: Wolf »

Garstka fotek z ostatniego weekendu na Gluchaczkach (20-22. VI 08r)

http://picasaweb.google.pl/MichalWilcze ... i2022VI08r
rjka
Posty: 87
Rejestracja: 29 maja 2007 01:00
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Re: Projekt nowej wiaty na Gluchaczkach

Post autor: rjka »

troche wieksza garstke zajdziecie tu:

http://www.rj.jawnet.pl/kpb/foto_.php?o ... haczki&s=0
lechu
Posty: 201
Rejestracja: 18 gru 2007 01:00
Lokalizacja: z Mełty

Re: Projekt nowej wiaty na Gluchaczkach

Post autor: lechu »

Chciałbym wszystkim Wam obecnym w ten weekend na Głuchaczkach ogromnie podziękować !!!
Nie przypuszczałem, że może być nas aż tyle. W porywach było nas podobno nawet 60 osób.

Cel jaki sobie postawiliśmy można uznać za prawie osiągnięty - baza stoi a wiacie nie pozostało dużo by ją zakończyć.
Dach jest już prawie kompletny poza wybiciem jednej połaci papą, natomiast pozostało jeszcze wybicie deskami ścian oraz wykonanie ławek i stołów.
Niestety został z tym wszystkim sam Dziku na cały tydzień i mimo jego haryzmy sam nie wiele zdziała. Dlatego też poza podziękowaniami chciałbym zaprosić jeszcze wszystkich chętnych, którzy chcieliby podziałać na Głuchaczkach i dysponują jakimś wolnym czasem. Szkoda by było by nowa wiata nie działała w sezonie tylko dlatego, że zabrakło chętnych na dopieszczenie całości.
Właściwie to wystarczy by zebrała sie kilku osobowa ekipa a nasze wspólne dzieło zostanie zakończone.

Pozdrawiam Wszystkich.
Lechu

A tu jeszcze ode mnie mały fotoreportaż:
http://picasaweb.google.pl/l.zmelty/GluchaczkiCz4
lechu
Posty: 201
Rejestracja: 18 gru 2007 01:00
Lokalizacja: z Mełty

Re: Projekt nowej wiaty na Gluchaczkach

Post autor: lechu »

Przesyłam nowe uaktualnione wieści z Głuchaczek.

Jak donosi Borowik cały dach już mamy kompletnie przykryty papą, więc zostały wyłącznie roboty wykończeniowe w środku oraz obicie ścian.

Jeszcze raz zapraszam wszystkich do pomocy Dzikowi!!!

Pozdrawiam
Lechu
Jola

Re: Projekt nowej wiaty na Gluchaczkach

Post autor: Jola »

Hej. Najnowsze wie¶ci z G³uchaczek: wiata stoi, ma wszystkie ¶ciany elegancko zmontowane przez nieoceniony team w sk³adzie: 2xMicha³ (Dziku i Micha³ K.) i 1xMarek, oraz Jolê i Kamê, które profesjonalnie przybija³y papê, wybiera³y deski, oraz...ostrzy³y o³ówki;) Sto³y i ³awki te¿ stoj±. Pierwszy test w postaci burzy zosta³ zaliczony pozytywnie. Nie ma to jak samotne bazowanie na deszczowych G³uchaczkach.....;) Pozdrawiam Jola
lechu
Posty: 201
Rejestracja: 18 gru 2007 01:00
Lokalizacja: z Mełty

Re: Projekt nowej wiaty na Gluchaczkach

Post autor: lechu »

Brawoooo!!!!!!!!!

Czyli dzieło można uznać za zakończone....

Czas wzywać księdza na chrzest bojowy :)
Kuba
Posty: 236
Rejestracja: 20 mar 2006 01:00
Lokalizacja: Chorzów

Re: Projekt nowej wiaty na Gluchaczkach

Post autor: Kuba »

Ksiądz z Przyborowa miał wielkie pretensje i potępił budowę wiaty, bo była robiona w niedzielę :]
Gdyby jeszcze potępił z ambony złodziei, co to ukradli deski (a założę się, że daleko nie mieszkają...)
[automoderacja]
Pozdrowienia
Kuba
Ostatnio zmieniony 30 cze 2008 21:55 przez Kuba, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ