Budowa Wiaty na Wałach!!!

Nasze bazy i chatki (Głuchaczki, Wały, Górowa i Zagroń).

Moderatorzy: Baker, Zarząd Koła

lechu
Posty: 201
Rejestracja: 18 gru 2007 01:00
Lokalizacja: z Mełty

Budowa Wiaty na Wałach!!!

Post autor: lechu »

Witajcie

Może aktualnie jest bardziej na topie rozbijanie bazy na Głuchaczkach, ale już teraz chciałem wszystkich Was zaprosić, a nawet prosić o przyjechanie na przyszłoweekendowe rozbijanie bazy namiotowej na Wałach.
Podczas przyszłego weekendu przewidziana (poza rozbijaniem) jest budowa nowej Wiaty.
Jak wiecie poprzednia została doszczętnie zniszczona i tą trzeba będzie wybudować zupełnie od Zera!
Pracy będzie mnóstwo .... Dla wszystkich starczy ....

Wizja tej wiaty odbiega trochę od dotychczasowych standardów wiat (patrz Głuchaczki) - po prostu nie bedzie już taka ładna jak tamta..... będzie ładna inaczej.
Podstawowym budulcem będą żerdki drewniane, które prawdopodobnie dostaniemy gratis od leśniczego. Niestety taki materiał jest zupełnie nie przewidywalny (nie wiemy co dostaniemy) i podczas realizacji może pojawić się mnóstwo nieprzewidzianych problemów. Dodatkowo nie będzie już takich luksusów - nie będzie prądu ani koparki, a pozostanie nam przede wszystkim siła naszych rąk, siekiery, piły łańcuchowe, łopaty, kilofy, młoty i.t.p.
To może ByĆ KAWAŁ PRAWDZIWIE MĘSKIEJ PRZYGODY!!!
Każdy kto chciałby się zmierzyć z takim wyzwaniem niech już teraz sobie zaplanuje przyszły weekend na Wałach.

Pozdrawiam Was wszystkich
Lechu


P.S. Artystą nie jestem, ale przynajmniej poglądowo chciałem pokazać Wam jak ta Nasza wizja wiaty wygląda.
http://picasaweb.google.pl/l.zmelty/Baz ... 4566716114
Remik
Posty: 37
Rejestracja: 18 gru 2007 01:00
Lokalizacja: Biskupitz

Re: Budowa Wiaty na Wałach!!!

Post autor: Remik »

hmmm, piec chcesz przeniesc jak to wynika z rysunku? Ja moge dopiero od 1 lipca i pewno sie tam pojawie wlasnie wtedy na kilka dni, wiec jak bedzie jeszcze cos do zrobienia to chetnie:)
pozdr
Remik
rafal
Posty: 62
Rejestracja: 09 kwie 2009 08:11
Lokalizacja: siemianowice-bytków

Re: Budowa Wiaty na Wałach!!!

Post autor: rafal »

4 osoby z kursu 09/10 będa napewno :) jako, że przyjedziemy samochodem mam takie pytanie:
Do jakiej miejscowości najlepiej przyjechać i gdzie można spokojnie zostawić samochód na te parę dni?
Jakie narzędzia wziąć z domu jak ktoś będzie miał (wkrętarki, piły)?
Sapa
Posty: 85
Rejestracja: 23 lut 2009 00:33

Re: Budowa Wiaty na Wałach!!!

Post autor: Sapa »

no dobre pytanie z tym sprzetem:) co do kursu 09/10 bedzie nas wiecej:P ja tez mam zamiar przyjechac autem z tym ze w sobote z rana.
MartaOlszowka
Posty: 615
Rejestracja: 21 kwie 2008 01:00

Re: Budowa Wiaty na Wałach!!!

Post autor: MartaOlszowka »

Najlepiej podjechać do Białego i zostawić samochód kawałek za sklepem.
Pea
Posty: 123
Rejestracja: 01 kwie 2009 21:31
Lokalizacja: Tychy

Re: Budowa Wiaty na Wałach!!!

Post autor: Pea »

MartaOlszowka pisze:Najlepiej podjechać do Białego i zostawić samochód kawałek za sklepem.
W dodatku "SPORZYWCZYM" - będziecie wiedzieć o co chodzi :mrgreen:
Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Re: Budowa Wiaty na Wałach!!!

Post autor: Dzik »

A ja szukam miejsca w aucie udającym się na Wały:) Trzeba zabrać jedną sztukę Dzika - najwcześniej w piątek o 16 z Gliwic albo 17 z Katowic.
rjka
Posty: 87
Rejestracja: 29 maja 2007 01:00
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Re: Budowa Wiaty na Wałach!!!

Post autor: rjka »

a jaki jest plan? nocleg w piatek u lesniczego czy od razu na waly ?
Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Re: Budowa Wiaty na Wałach!!!

Post autor: Dzik »

W sprawie planu myślę, że szef bazy powinien odpowiedzieć, nie chcę mieszać Wojtkowi.
Natomiast dobra wiadomość jest taka, że będziemy mieć prąd. Więc możecie już zacząć rezerwować sobie elektronarzędzia:)
Sapa
Posty: 85
Rejestracja: 23 lut 2009 00:33

Re: Budowa Wiaty na Wałach!!!

Post autor: Sapa »

ponawiam pytanie, czy przyda sie zabrac jakies narzedzia ze soba? jezeli tak to co? :)
Michał
Posty: 14
Rejestracja: 15 lut 2009 18:48

Re: Budowa Wiaty na Wałach!!!

Post autor: Michał »

Mam 2 wolne miejsca w samochodzie na Wały na piątek rano (około 8:00). Jeśli komuś taka pora odpowiada i jest zainteresowany, to proszę o kontakt telefoniczny: 516 154 407
lechu
Posty: 201
Rejestracja: 18 gru 2007 01:00
Lokalizacja: z Mełty

Re: Budowa Wiaty na Wałach!!!

Post autor: lechu »

Ja co do narzędzi:

Bardziej przydatne będą narzędzia podstawowe:
- przede wszystkim narzędzia do zdejmowania kory z drzew (ewentualnie mogą być jakies siekierki małe albo cokolwiek wg właśnej inwencji)
- pędzelek do impregnowania drewna - ewentualnie można wziąść
- dłutka, dobre piły ręczne do cięcia - ale w ilościach maks jeszcze 2 - 3 szt. (jedną już mamy)
- inne narzędzia do obróbki drewna
- młotków nigdy za mało - jak ktoś ma i chce nosić może wziąść
- miarki, ołówki do własnego użytku

Jeśli chodzi o elektronarzędzia to już mamy tyle:
- piłe tarczową - borowik
- wiertarki - 2 x kołowe, moja, (ewentualnie jeszcze jedna, dwie może sie przydać)
- wkrętarka - Tomek Pączek
- AGREGAT - Tomek Pączek (jak ktoś ma drugi malutki to może zabrać :D)
- Przedłużacze - Borowik , Tomęk Pączek
- poziomica laserowa + statyw - Tomek Pączek
- piła łańcuchowa - Borowik.
- tzw. kątówka - Lechu, borowiK??


Jak ktoś ma pomysł co mogło by się jeszcze przydać niech pisze.
Przeanalizujemy czy się przyda
Slawosz
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2006 01:00

Re: Budowa Wiaty na Wałach!!!

Post autor: Slawosz »

A mamy narzędzia do prac ziemnych? (jakiś kilof, łopata, rydel) Czy trzeba coś wziąć ze sobą?
Sapa
Posty: 85
Rejestracja: 23 lut 2009 00:33

Re: Budowa Wiaty na Wałach!!!

Post autor: Sapa »

zwolnilo mi sie jedno miejsce w aucie na wyjazd w sobote z rana (7, plac Andrzeja) czy moze jest jeszcze jakas chetna osoba? Jezeli tak to dajcie znac na 501341912, gg 1551696.
lechu
Posty: 201
Rejestracja: 18 gru 2007 01:00
Lokalizacja: z Mełty

Re: Budowa Wiaty na Wałach!!!

Post autor: lechu »

Hej.

Co do narzędzi to po długich naradach wojennych ustaliliśmy co nam najbardziej potrzeba:
- przede wszystkim siły roboczej....!!! - bez tego nic nie zrobimy :)
- jeśli chodzi o narzędzia do robót ziemnych - jeden komplet dojedzie, ale jeszcze jak kto może coś wziąść to niech weźme szpadel, kilof lub grabki metalowe.
- o młotkach już pisałem - można wziąść, lecz najważniejsze by jak ktoś miał taki pożądny młot ok. 3 - 5 kg - przyda się do robót precyzyjnych
- dłutka i inne ręczne narzędzia do obróbki drewna
- oczywiście dla własnego bezpieczeństwa czasami warto mieć jakąś parę lub dwie rękawiczek ochronnych dla własnego użytku.

Miło by było jakby mniej wiecej określiliście ile was bedzie.
Odezwijcie się mniej więcej kto się wybiera, bo łatwiej wtedy cokolwiek planować.

I jeszcze ważne pytanie - czy ktoś może zostać po weekendzie na poniedziałek, wtorek lub jeszcze dłużej. Ja zostaję i sympatycznie by było miec jakieś towarzystwo do wykończania robót.

Wszelkie info lub pytania można kierować do mnie
Lechu
kom 668 950 279
gg 6761246
ODPOWIEDZ