Akcja dla hospicjum

Inne sprawy nie ujęte w poprzednich forach

Moderatorzy: Baker, Zarząd Koła

ODPOWIEDZ
natdia28
Posty: 17
Rejestracja: 02 mar 2018 09:45
Lokalizacja: Cieszyn

Akcja dla hospicjum

Post autor: natdia28 »

Cześć!

Nie wiem na ile kto się orientuje w podobnych akcjach, ale sprawa zacna, więc postanowiłam założyć ten oto temat, nawet jeśli się powtórzę. Mam na myśli akcję "Zdobywamy szczyty dla Hospicjum" organizowaną z Hospicjum Św. Ojca Pio z Pszczyny. Generalnie chodzi o to że Hospicjum może dostawać pieniądze za nasze górskie wędrówki (z kraju jak i spoza), czyli przyjemne z pożytecznym. Ponadto można z tego też zdobywać odznaki. Weryfikacja tras, punkty i niektóre zasady podobnie jak w GOT PTTK. Trzeba tylko wpłacić wpisowe 5zł. Taka akcja odbywa się co roku, zbieranie punktów trwa od maja do listopada, podsumowanie jest w styczniu lub lutym następnego roku.

Co do bieżącego- już można zacząć się zapisywać. Najważniejsze by wydrukować, wypełnić i wysłać im formularz zgłoszeniowy dostępny na ich stronie, najlepiej od razu z potwierdzeniem wpłaty, której można dokonać przelewem. Na to oni również pocztą mogą przysłać książeczkę potrzebną w terenie (będą je mieli wydrukowane prawdopodobnie w poniedziałek, także jeśli ktoś się "zepnie", to będzie już mógł zbierać punkty w majówkę). Oczywiście można też to wszystko załatwić osobiście w ich siedzibie, w Pszczynie. Ja jestem z Cieszyna, w środę będę w Katowicach, także jeśli ktoś jest zainteresowany sprawą, skontaktuje się ze mną i gdzieś mnie złapie, to mogę wziąć od takiej osoby wcześniej wspomniane papierki i dorzucić do swojej koperty. Wysłałabym ją w takim razie w czwartek. Jeśli ktoś w jakiś sposób mógłby usprawnić, przyspieszyć cały proces, to super, jakby tu się wypowiedział. W ogóle zapraszam do dyskusji w temacie i dzielenia się sprawą ze znajomymi spoza SKPB, bo sądzę iż naprawdę jest warta uwagi :-)

Podaję ich stronę gdzie znajdziecie wszystko w związku z tematem:
http://hospicjumojcapio.pless.pl/
mapson
Posty: 51
Rejestracja: 01 mar 2018 11:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Akcja dla hospicjum

Post autor: mapson »

Myślę, że temat jest naprawdę bardzo fajny. Możemy komuś pomóc jednocześnie robiąc to co się kocha :) Nic nas to nie kosztuje (5zł to nie jest koszt :D )
Jeden wyjazd kursowy to ok. 40 pkt, jeden punkt to 50gr pomocy. Zatem od każdej osoby, za jeden weekend mamy 20 zł bezinteresownej pomocy.

Moja deklaracja już podpisana, Natalia, przekażę Ci ją w środę.
Chyba, że Adrian, Mateusz lub Wojtek będą mogli załatwić formalności :)
ODPOWIEDZ