Ognisko na Zagroniu

Nasze bazy i chatki (Głuchaczki, Wały, Górowa i Zagroń).

Moderatorzy: Baker, Zarząd Koła

ODPOWIEDZ
Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Ognisko na Zagroniu

Post autor: Dzik »

Dostałem poniższe zdjęcia od Zaryby - to jego dzieło.
Zrobiły na mnie takie wrażenie, że muszę się podzielić:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Podczas pobytu, poza obsługą turystów (tych było niewielu) zrobiłem wyrównanie terenu wokół ogniska. Na zdjęciach widać poszczególne etapy pracy i to co powstało na końcu. Praca ta wypełniła mi cały pobyt, wiec nie miałem już możliwości zrobić np. schodów do prysznica czy nowego miejsca na kompostownik. Starałem się żeby wykonać przynajmniej do końca teren wokół ogniska. To w zasadzie, poza drobnostkami, wykonałem. Pozostało jeszcze przebudowanie samego paleniska, zrobienie sensowne zejścia
do ogniska (schody) i obłożenie kamieniami ściany górnego tarasu. To ostatnie obiecały zrobić dziewczyny, które chatkowały po mnie. Nie wiem czy im się udało to zrobić.

Moja koncepcja wykonania wyrównanie terenu wokół ogniska:

Część od chatki ma drugi poziom (taras górny) ponieważ balem się, że za bardzo podkopie śliwkę i będzie narażona na odwodnienie, a poza tym zbyt wysoka ściana groziłaby jakimś wypadkiem. Część dolna ma wyrównany poziom. Zabezpieczenie dolnej części zrobiłem ze świeżej wierzby. Wbiłem duże kołki i oplotłem to mniejszymi gałęziami z liśćmi, aby ziemia nie wyleciała pomiędzy oplotem. Mam nadzieje, że w przyszłym roku z tej dolnej ścianki wyrosną gałęzie tworzące parawan, który co roku lub co kilka będzie można przycinać, żeby nie wyrosły tam drzewka. Z drugiej strony, jeśli wierzba się ukorzeni to będzie lepiej stabilizować narzuconą ziemię.

Górny taras może służyć dla orkiestry, bo ogień nie będzie zbyt wysuszał instrumentów. Poza tym grajkowie mogą być lepiej widoczni i zaakcentowani. Taras ten może służyć również na posiedzenia Rady Chatki, albo można tam ustawić oślą ławkę.

ściana górnego tarasu (ta od ogniska) jest zbudowana z kołków oplecionych prętami z leszczyny i wypełniona darnią i ziemią. Mam nadzieje, że pomimo słabego nasłoneczniania (północ) to się przyjmie i zazieleni.

ściana górnego tarasu od chatki powinna być (lub już jest) obudowana kamieniami, które zostały wyciągnięte podczas kopania.
Ave
Posty: 1359
Rejestracja: 07 kwie 2008 01:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Ognisko na Zagroniu

Post autor: Ave »

Jak tylko zarośnie trawką to będzie wyglądało ok, chociaż może nie zdążyć przed zimą.
Baker
Posty: 1847
Rejestracja: 08 kwie 2008 01:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Ognisko na Zagroniu

Post autor: Baker »

To na wiosnę będzie cud malina:)
Madzia
Posty: 1025
Rejestracja: 07 kwie 2006 01:00
Lokalizacja: Podlesie Śląskie

Re: Ognisko na Zagroniu

Post autor: Madzia »

Byłam na Zagroniu, widziałam na własne oczy. Kawał dobrej roboty i ognisko jest genialne. Dzięki Zaryba:)
lechu
Posty: 201
Rejestracja: 18 gru 2007 01:00
Lokalizacja: z Mełty

Re: Ognisko na Zagroniu

Post autor: lechu »

Zaryba!!!
Wielkie dzięki.... wygląda imponująco.
Nie pozostaje nic innego jak przetestować przy najbliższych weekendach remontowych.

Lechu
jacekp
Posty: 211
Rejestracja: 01 kwie 2009 19:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Ognisko na Zagroniu

Post autor: jacekp »

Super :!:

No to czekamy na najbliższy remontowy :twisted:
ODPOWIEDZ