[SZ] Szukam map Gor Korab

Prosimy wyraźnie oznaczać w temacie czego dotyczy ogłoszenie: kupie [K], sprzedam [S], zamienię [Z]

Moderatorzy: Baker, Zarząd Koła

Gosiaes
Posty: 331
Rejestracja: 25 mar 2015 22:21
Lokalizacja: Chorzów

[SZ] Szukam map Gor Korab

Post autor: Gosiaes »

Jak w temacie. Moze ktos takie ma albo wie gdzie dostac.
Z gory dziekuje i pozdrawiam
Shepard
Posty: 160
Rejestracja: 17 lut 2014 20:41
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Re: [SZ] Szukam map Gor Korab

Post autor: Shepard »

Hmm... spróbuj w Sklepie Geografa na przeciwko Galerii Katowickiej. Jak nie mają to może uda im się sprowadzić.

Na legitymację SKPB przewodnika/kursanta dają zniżkę ;)
Gosiaes
Posty: 331
Rejestracja: 25 mar 2015 22:21
Lokalizacja: Chorzów

Re: [SZ] Szukam map Gor Korab

Post autor: Gosiaes »

Dzieki :) Zajrze tam jutro.
Baker
Posty: 1847
Rejestracja: 08 kwie 2008 01:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: [SZ] Szukam map Gor Korab

Post autor: Baker »

Parę lat temu na rynku chyba nic dostępnego nie było - Racibor wie najlepiej. My sami na Korab od Albanii wchodziliśmy mając li tylko mapkę w paincie.
Racibor
Posty: 15
Rejestracja: 21 cze 2011 08:30

Re: [SZ] Szukam map Gor Korab

Post autor: Racibor »

Map turystycznych nie mam. Można je kupić w Albanii ale tylko w dużych miastach.
Wyślij mi swój e-mail na PW to w przyszłym tygodniu odszukam i prześlę stare mapy topograficzne.
Od strony macedońskiej od dawna jest znakowany szlak. Od kilku lat jest również po stronie albańskiej, doliną południową.

Narysowałem kiedyś schematyczną mapkę i opisałem jak wejść na Golem Korab od strony albańskiej na forum GL w wątku "Góry północnoalbańskie-Góra Korab" .
Bez logowania możesz mieć trudności z odczytaniem wszystkiego, więc poniżej powtórzę to co wówczas napisałem, nieaktualne oznaczyłem- małą kursywą. Powinno to wystarczyć żeby wejść na najwyższy szczyt.

Góry Korab (Mali i Korabit) z najwyższym szczytem Maja e Korabit (Голем Кораб) to pasmo na granicy Albani i Macedonii, czasem zaliczane do Szar Planiny(pasmo graniczne między Macedonią i Kosowem).
Obrazek
Obrazek Południowa dolina.
Korab - najwyższy szczyt Albanii i Macedonii jest łatwo dostępny z obu stron. Idąc od strony macedońskiej trzeba mieć zezwolenie.
Od strony albańskiej wsi Radomirë (prowadzi do niej gruntowa droga z Peshkopi do Kukës) prawie pod sam szczyt idzie się po łąkach. Nie trzeba się "wspinać".
Są dwie łatwe drogi na szczyt, prowadzące dolinami powyżej wsi.
Łatwiejsza orientacyjnie jest trasa doliną południową, powyżej wsi skręcamy w dolinę "na prawo" i idziemy nią na południowy wschód do końca, na przełęcz, z której już niedaleko na szczyt znajdujący się na północ od przełęczy.
Druga droga prowadzi doliną na północ od szczytu, w kierunku wschodnim. W górnej części skręcamy na południowy wschód, obchodzimy znajdujący się na północny wschód od szczytu duży kocioł. Ścieżka po stronie macedońskiej prowadzi do wspomnianej powyżej przełęczy na południe od szczytu.
...
Uwaga do trasy albańskiej opisanej na stronie summitpost.
Ostatni pokazany tam odcinek (kropki na mojej mapce), nie należy do łatwych, chociaż i tam nie trzeba używać sprzętu wspinaczkowego. Widać to na poniższym zdjęciu
Obrazek lub w Wikipedii.
Opis podobnego wejścia, mapy i zdjęcia są również na forum o którym pisałem wcześniej.
Gosiaes
Posty: 331
Rejestracja: 25 mar 2015 22:21
Lokalizacja: Chorzów

Re: [SZ] Szukam map Gor Korab

Post autor: Gosiaes »

Racibor dziękuje:) mejla ślę w PW. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ