XXXIX Jesienne Bacowanie na Jasieniu

Wszelkiego rodzaju wyjazdy - te bliskie i te dalekie.

Moderatorzy: Baker, Zarząd Koła

ODPOWIEDZ
Arek
Posty: 159
Rejestracja: 10 mar 2016 01:18

XXXIX Jesienne Bacowanie na Jasieniu

Post autor: Arek »

W imieniu Kursu 2016/2017 "Koziego" i Kursu 2017/2018 "Pelikanowego" mam zaszczyt zaprosić wszystkich członków SKPB, przewodników i sympatyków, każdego kto czuje się z naszym Kołem w jakiś sposób związany oraz każdego, absolutnie każdego człowieka gór na XXXIX Jesienne Bacowanie na Jasieniu.
Ponieważ w tym roku organizacja Bacowania przypadła w udziale obu kursom przewodnickim, szykuje się podwójnie dobra zabawa. Zachęcamy do zapisania się na jedną z trzech tras - a jeśli nie macie takiej możliwości, do udziału w samej mecie. Liczymy na Was bardzo. Weźcie swoje instrumenty muzyczne, dobry humor i górskie opowieści. Szczegóły na plakacie.
Do zobaczenia na Jasieniu!

Obrazek
Swierk
Posty: 229
Rejestracja: 17 mar 2010 22:31
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: XXXIX Jesienne Bacowanie na Jasieniu

Post autor: Swierk »

Skoro "nie rob wiochy" to wlasnie pięknie rychtuję ciągnik do wjazdu z gratami, prowantem itp. na sam Jasien. W czwartek jade z Kościerzyny (tej na Kaszëbach), w piątek o godzinie "około którejś" bede w Katowicach. Moge zabrac do 4 sztuk ludu i/albo jakies fanty.

Jak chceta jechać, dzwońta pod 512 zero siedem pięć 386. Nie mam faceboków i inych wynalazków, tylko telefon, jak nie odbiore to awaryjnie 50150 dwa 46 dwa. Moge wziac pasazerow juz z Kartuz lub pi drodze, jade z grubsza wzdluz krajowej jedynki.
Arek
Posty: 159
Rejestracja: 10 mar 2016 01:18

Re: XXXIX Jesienne Bacowanie na Jasieniu

Post autor: Arek »

Bardzo proszę o informację kto z Was wybiera się na samą metę. Wiem, że pewnie udział wielu z Was jest uzależniony od pogody, może jeszcze się wahacie - ale liczba uczestników na mecie jest dla nas bardzo ważna. Nie chcemy żeby dla kogoś zabrakło jedzenia (albo - o zgrozo - deseru!), a póki co możemy jeszcze się przygotować. :wink:
Arek
Posty: 159
Rejestracja: 10 mar 2016 01:18

Re: XXXIX Jesienne Bacowanie na Jasieniu

Post autor: Arek »

XXXIX Jesienne Bacowanie na Jasieniu już za nami!
Wyszło bajecznie, mimo wielu trudności i niepogody. Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim zaangazowanym w przygotowanie tej imprezy, ale zwłaszcza:
Agnieszce - za wirtuozerskie dyrygowanie działaniami na mecie.
Agacie - za scenariusz i reżyserię części oficjalnej.
Asi i Kasi - za dekoracje, których pozazdrość nam może każda wiejska remiza OSP.
Biberce - za marketing, za świetną promocję na facebooku.
Igorowi - za środek transportu do którego nie umywa się żaden traktor, za pomoc i obsługę techniczną, za wynalazki ratujące życie, za cierpliwość do moich momentami chaotycznych działań.
Slayerowi - za pomoc od początku do końca, za energię którą wszystkich obdarzał, która nie pozwoliła uwierzyć że coś może pójść nie tak.
Łukaszowi, Frekiemu i reszcie ekipy drzewnej - za to, że było nam ciepło.
Ekipie bigosowej - za to, że mieliśmy co jeść.
Ekipie jasiernikowej - bo jedzenie idzie do żołądka, a deser do serca.
Prowadzącym trasy - za sprawne i bezpieczne doprowadzenie uczestników na metę.
Piątemu, Pulpiemu i Donce - przewodnikom-obserwatorom na trasach - za doświadczenie którym się dzielicie.
Bakerowi, Czarkowi, Mężowi - przewodnikom obecnym na mecie - za pokazanie, że jesteśmy jednym Kołem i że mimo że dawno skończyliście kurs, ciągle jesteście z nami.
Dorocie - za to że z każdym pytaniem mogłęm do niej przyjść.
Hutyrce - człowiekowi do zadań specjalnych, za to że nic nie było niemożliwe.
Szymonowi - za małe dzieło sztuki jakim był plakat tegorocznego bacowania i okładki śpiewników.
Romkowi i Lidce - za śpiewniki, które niezależni eksperci (chodzący po górach, oczywiście) uznają za "chyba najlepsze śpiewniki jakie mamy!"
Gitarzystom - za wspaniałą oprawę muzyczną.
Prowadzącym konkursy - za wspaniałą atmosferę, za naprawdę, naprawdę świetną zabawę.
Każdemu kto bezinteresownie włączył się w pomoc przy drewnie, przy wodzie, przy porannym sprzątaniu - bo mogli równie dobrze odpoczywać, spać, jeść, grać i śpiewać albo po prostu iść wcześniej do domu, a włożyli mnóstwo serducha i energii w nasze Bacowanie.
Każdemu uczestnikowi, na trasach i na mecie - za stworzenie przepięknej atmosfery.
I każdemu kogo nie wymieniłem z imienia, o kim być może zapomniałem (za co przepraszam!) każdemu kto dołożył choćby najmniejszą cegiełkę do tego by nasze Bacowanie było wyjątkowe.
Było.
Dzięki Wam.
Baker
Posty: 1847
Rejestracja: 08 kwie 2008 01:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: XXXIX Jesienne Bacowanie na Jasieniu

Post autor: Baker »

Podobnie w imieniu Zarządu i swoim chciałem wszystkim podziękować za to, że byliście!

Pogoda paskudna, błoto i śnieg - nie zepsuły wspaniałej atmosfery.

Dzięki jeszcze raz wszystkim, a szczególnie organizatorom (zarówno tym zamierzonym, jak i werbowanym po drodze:))
biegacki
Posty: 39
Rejestracja: 23 lut 2017 23:16
Lokalizacja: Katowice

Re: XXXIX Jesienne Bacowanie na Jasieniu

Post autor: biegacki »

Tak było na dwudniowej trasie. Dodam, że bardzo wiejskiej bo spaliśmy w najdłuższej wsi w Polsce, czyli Ochotnicy. Niestety mój aparat trochę zmókł i nie dało się wykonać pięknych jesiennych zdjęć, a raczej zimowych bo na szczytach przywitały nas biały puch! Zresztą zobaczcie sami. Pozdrawiam
https://photos.app.goo.gl/SHp9iPzMHO5GTmUW2
ODPOWIEDZ