Plany na 2021 rok

Sprawy Kołowe

Moderatorzy: Baker, Zarząd Koła

Dorrota
Posty: 1057
Rejestracja: 11 mar 2012 20:05
Lokalizacja: Suszecka metropolia

Plany na 2021 rok

Post autor: Dorrota »

Cześć!

Z okazji stycznia chciałam przedstawić parę kołowych informacji:
  • W związku z COVIDem zebranie Walne odbędzie się w bliżej nieokreślonym terminie, do 60 dni po odwołaniu stanu epidemii. Na samym końcu tej wiadomości znajduje się fragment pisma z ZG PTTK, które wyjaśnia sytuację. Gdyby ktoś był zainteresowany całą treścią pisma, zapraszam do kontaktu.
  • Praktyczny egzamin wewnętrzny zostanie przeprowadzony w marcu, jeśli pozwolą na to przepisy. Jeśli nie, zostanie przełożony na jakiś bardziej bezpieczny termin. Po egzaminie odbędzie się blachowanie nowych przewodników połączone z blachowaniem sympatyków.
  • Zakładamy, że w 2021 roku ruszy kolejna edycja kursu przewodnickiego, wstępnie założyliśmy termin po Wielkanocy. Jeśli do tego czasu nie będzie to prawnie możliwe, kurs ruszy, jak tylko pozwolą na to przepisy. Na chwilę obecną w skład szefostwa kursu wchodzą Janusz Godziek i Dominik Kaszuba. Życzymy chłopakom powodzenia i trzymamy kciuki za cały nowy kurs!
  • Na naszej stronie w zakładce KOŁO/HISTORIA/TAK MINĄŁ ROK 2020 znajduje się spis tego, co działo się w Kole w 2020 roku, przygotowany przez Romana Sojdę, zachęcamy do lektury.
  • Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tworzenie kołowego kanału na youtube, a pozostałych zachęcamy do nakręcania filmików edukacyjnych lub innych, które mogłyby docelowo na kanał trafić.
Pozdrawiam w imieniu zarządu i życzę wszystkiego dobrego!

Poniżej jeszcze wspomniany fragment pisma z ZG PTTK.
„Zarząd Główny PTTK przypomina, że władze PTTK wszystkich szczebli mają lub będą miały przedłużoną kadencję do czasu odwołania stanu epidemii i przeprowadzenia nowych wyborów. Rozwiązanie takie wynika ze znowelizowanej ustawy prawo o stowarzyszeniach (Dz. U. z 2020 r. poz. 695, 1086), w której dodano wart. 10 ust. 1f w brzmieniu: "Jeżeli kadencja władz stowarzyszenia, o których mowa w ust. l pkt. 5, upływa w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii, o których mowa w ustawie z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, lub do 30 dni po odwołaniu danego stanu, podlega ona przedłużeniu do czasu wyboru władz stowarzyszenia na nową kadencję, jednak nie dłużej niż do 60 dni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii". W związku z powyższym, należy mieć na względzie, aby wybory władz na nową kadencję nie były dokonywane do czasu odwołania stanu epidemii, ponieważ mogą zostać w przyszłości zakwestionowane.”
ODPOWIEDZ