Bazowanie 2021

Nasze bazy i chatki (Głuchaczki, Wały, Górowa i Zagroń).

Moderatorzy: Baker, Zarząd Koła

ODPOWIEDZ
barbra
Posty: 789
Rejestracja: 05 kwie 2009 21:53
Lokalizacja: zkrwiikości

Bazowanie 2021

Post autor: barbra »

Drodzy Nasi SKPBole!

Kończy się maj a już za chwilę zacznie się sezon bazowy, zatem potrzebujemy Waszej pomocy! Zerknijcie na kalendarz Głuchaczkowy i pomóżcie go nam wypełnić najlepszą obsługą bazową: https://skpb.org/gluchaczki/. Przekazujcie prosimy wici dalej. Rozbijamy bazę 25-27 czerwca więc już dziś zapraszamy serdecznie na rozbijanie. Baza zwijana będzie 5 września 2021.

Adaś i Basia Matyszoki i Pączek

Proszę o zgłoszenia: telefonicznie lub sms-em pod numerem 518-482-092 (Basia Matyszok)
Brrrratek
Posty: 15
Rejestracja: 01 sty 2011 13:20

Re: Bazowanie 2021

Post autor: Brrrratek »

Cześć, na jakiej zasadzie będą w tym roku funkcjonować Głuchaczki, NSy staną czy jak rok temu tylko własny namiot? Pozdrawiam MB
adamm
Posty: 823
Rejestracja: 15 kwie 2009 16:15

Re: Bazowanie 2021

Post autor: adamm »

Cześć, planujemy postawić wszystkie namioty bazowe 8)
adamm
Posty: 823
Rejestracja: 15 kwie 2009 16:15

Re: Bazowanie 2021

Post autor: adamm »

Rozbijanie Głuchaczek - jubileuszowe 30!!!
Tegoroczny sezon jest 30-tym dla naszych poczciwych Głuchaczek. Z tej okazji podczas rozbijania niech myślą przewodnią będzie wszystko co kojarzy się z tą liczbą i jej wariacjami. Mile widziane wszelkie dekoracje i oznaki, że nasza baza nie wie co to kryzys wieku średniego :) Może w tym roku uda się postawić stosowną bramę witającą turystów?
W piątek menu we własnym zakresie stricte ogniskowe, w sobotę planowana wspólnotowa pulpa - zabierzcie proszę składniki. Transporty sprzętu rozpoczniemy sobotnim rankiem. Noclegi z piątku na sobotę w namiotach własnych, od soboty już będzie możliwość przyjęcia noclegu w naszych poczciwych bazowych NS-ach. Pierwszy bazowy wrzątek dostępny będzie w sobotnie popołudnie, więc epiki na wcześniejsze gotowanie we własnym zakresie.
Koniecznie zabierzcie ze sobą rękawice robocze. Kto może niech zabierze wkrętarkę z naładowanym akumulatorem. Trawa jest już przycięta, więc kosiarek nie trzeba.
Samochody zostawiamy w tradycyjnym miejscu przed końcem asfaltu, wzdłuż płotu Kopciakowego na ostatnim zakręcie w prawo. Wjazd autem pod bazę jedynie z ciężkimi transportami po ustaleniu z szefami.
Szefowie bazy ogłaszają, piwko ( i inne) dopiero po robocie przy ognisku.
Rozbijania czas!
Matyszoki wraz z Pączkiem
barbra
Posty: 789
Rejestracja: 05 kwie 2009 21:53
Lokalizacja: zkrwiikości

Re: Bazowanie 2021

Post autor: barbra »

30-te rozbijanie Głuchaczek za nami.

Pogoda miała nam planowo zupełnie nie sprzyjać, a mimo to pomocników zupełnie nie brakowało. Ostatecznie bez kropli deszczu udało się postawić bazę. Praca całej grupy przewodników, sympatyków, kursantów osób zaprzyjaźnionych z kołem wydała owoc. I oto w tym roku do dyspozycji turystów jest pole z namiotami bazowymi ( w tym roku komplet) oraz miejsce na namioty własne, wyposażona tradycyjnie kuchnia turystyczna, ładowarka prądotwórcza dla wytrawnych rowerzystów. Z nowości: prysznic odbył drogę w dół bazy, aby mógł lepiej działać zasilony wodą z niezależnego źródła. Projekt jest w fazie testowania i udoskonalania wiec prosimy o wyrozumiałość.
Z okazji 30-tego rozpoczęcia sezonu bazowego wiata została przystrojona, a wieczorem odbyło się ognisko, śpiewanki przy pomocy naszych kołowych grajków.

Baza to ludzie - więc jest tylko dzięki Wam! Wszystkim Wam gorąco dziękujemy.

Ponadto chcielibyśmy prosić Was jeszcze raz o zerknięcie do kalendarza Gluchaczkowego z prośbą o pomoc w obsadzeniu bazy.
Dodatkowo prosimy o zgłaszanie chęci przybycia do bazy, ponieważ ze względu na covidową sytuację chcielibyśmy mieć kontrolę nad ilością nocujących osób. I jeszcze na koniec ważna sprawa: jeśli będziecie przyjeżdżali na bazę samochodem prosimy o pozostawienie samochodu wzdłuż płotu u Pana Kopciaka ( to najbliższe do bazy miejsce gdzie można zaparkować) i jednocześnie proszę zapytać go o pozwolenie. Bądźcie również przygotowani na parkingowe datki dla Pana Czesia.

Matyszok z Pączekiem wraz
Michał
Posty: 14
Rejestracja: 15 lut 2009 18:48

Re: Bazowanie 2021

Post autor: Michał »

Cześć,
zostały jeszcze 2 nieobsadzone tygodnie bazowań na Wałach.
Są to dwa ostatnie tygodnie lipca więc już od tej niedzieli (18.07)!
Bardzo proszę o pomoc w obsadzeniu bazy wszystkich przewodników, sympatyków, kursantów i wszystkich związanych z Kołem. Rozsyłajcie też proszę tą wiadomość dalej.

Chętnych proszę o kontakt telefoniczny 516-154-407 lub 785-675-223.

Michał
barbra
Posty: 789
Rejestracja: 05 kwie 2009 21:53
Lokalizacja: zkrwiikości

Re: Bazowanie 2021

Post autor: barbra »

Drodzy!
31 lipca 2021 zapraszamy Was na spotkanie Jubileuszowego sezonu na Głuchaczkach! To już 30 raz baza służy włóczęgom górskim:) Chętnie zobaczymy się z Wami- dla których Głuchaczki są zapewne szczególnie bliskie. Zapalimy wspólne ognisko, wszelkie instrumenty mile widziane. Jeśli pomożecie nam zebrać zdjęcia w formie elektronicznej to postaramy się o ich wspólne oglądanie zapewne przy opowieściach. Będzie wyjątkowo, tak jak na Głuchaczkach zwykle jest,ale aby było najlepiej nie może Was zabraknąć!
Chęć przybycia zgłoście proszę do mnie (518-482-092), zapełnijmy bazę skpbolami. Na tę noc baza zarezerwowana dla naszego spotkania.
Czekamy na Was!
Adam i Basia Matyszok
Kijek
Posty: 329
Rejestracja: 18 sty 2008 01:00

Re: Bazowanie 2021

Post autor: Kijek »

Cześć,

do obsadzenia na Wałach pozostał najbliższy weekend od 30.07 do 01.08, najlepiej już od piątku popołudnia. Może znajdzie się ktoś kto mógłby zapewnić spokojny sen Drożdżowi?

Spokojnego dnia,
Kijek
Michał
Posty: 14
Rejestracja: 15 lut 2009 18:48

Re: Bazowanie 2021

Post autor: Michał »

Cześć,
już w ten weekend czas zwinąć bazę na Wałach
Transport przyjedzie na bazę około 13:00 w sobotę. Do tego czasu wszystko musi być już przygotowane do zwiezienia.
Niestety, deszczowa prognoza nie ułatwia zadania przez co zachęcam do zabrania własnego namiotu. Oczywiście NS też będzie dostępny ale może być częściowo zastawiony wyposażeniem bazowym wcześniej zwiniętym.

Proszę o zgłoszenie się tutaj osób, które chcą przyjechać, szczególnie proszę o informacje kto mógłby przewieźć do Czeladzi czaszę NSa/lateksy/śpiwory - na wypadek gdyby nie udało się ich zwinąć suchych.
Michał
Posty: 14
Rejestracja: 15 lut 2009 18:48

Re: Bazowanie 2021

Post autor: Michał »

Wały zwinięte. Sobotnie okno pogodowe sprawiło, że udało się to zadanie wykonać w miarę sprawnie.
Chcę bardzo podziękować tym, którym mimo fatalnych prognoz i specyfiki bazy przyczynili się do tego:
- bazowej Martynie, która choć musiała nas opuścić z rana w sobotę to i tak dała radę uchronić przed wilgocią wszystkie lateksy i śpiwory oraz złożyła większość gratów kuchennych,
- Michałowi i Szymonowi, którzy dotarli już w piątkowy, deszczowy wieczór żeby od samego rana zacząć pracę z podestami,
- Basi i Aleksandrowi, Jackowi i Anecie, którzy wstali bladym świtem, żeby jak najszybciej dojechać i pomóc z całą resztą prac.
Dziękuję, bez Was by się nie udało!
Michał
adamm
Posty: 823
Rejestracja: 15 kwie 2009 16:15

Re: Bazowanie 2021

Post autor: adamm »

Zwijanie Głuchaczek już w ten weekend.
Zapraszamy do pomocy przy zwijaniu, które rozpoczniemy od sobotniego poranka. Na nocleg z soboty na niedziele należy mieć już własny namiot, piec z całą kuchnią zjedzie najwcześniej w sobotnie popołudnie, więc ogarniemy pulpę.
Do zobaczenia :)
ODPOWIEDZ