Kołowe archiwa

Inne sprawy nie ujęte w poprzednich forach

Moderatorzy: Baker, Zarząd Koła

ODPOWIEDZ
Kuba
Posty: 236
Rejestracja: 20 mar 2006 01:00
Lokalizacja: Chorzów

Kołowe archiwa

Post autor: Kuba »

Przeglądając stare materiały kołowe ("Sezonie zakończ się. Wspominki z sezonu 1978") znalazłem taki kawałek historii. Może będzie on przyczynkiem do kolejnej podstronki z opisem swetrów :D
-----------------------------------------------------
Swetry przewodnickie

Po wielomiesięcznych zmaganiach związanych z przełamaniem oporów ustawowych dorobiliśmy się w mijającym sezonie własnych swetrów przewodnickich. Swetry wykonane zostały w Spółdzielni Pracy "Rewutex" w Bielsku- Białej. Od tej pory na wszystkich zebraniach, spotkaniach i imprezach Koła występować będziemy w swoich własnych "ubraniach roboczych".
Gorzej jest z parzenicą która zdobi przednią stronę swetra. Pomimo wydanych wzorów parzenic, dochodzi między właścicielami swetrów do rozbieżności co do kształtu i wymiaru parzenicy.
-----------------------------------------------------
Pozdrowienia
Kuba
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2006 16:10 przez Kuba, łącznie zmieniany 1 raz.
Kuba
Posty: 236
Rejestracja: 20 mar 2006 01:00
Lokalizacja: Chorzów

Re: Kołowe archiwa

Post autor: Kuba »

Jak już się zabrałem za przepisywanie kołowych wspomnień z roku 1978, to taki kawałek jeszcze :) Dodałem kilka przypisów. Autorem jest Franek Chwila.
-----------------------------------------------------
Tekst zajmował sporo miejsca, udało się go wrzucić do działu Kronika- zapraszam do lektury :)
http://www.skpb.org/modules.php?name=Co ... age&pid=19
FRANEK CHWILA

Wspominki 1978

Post autor: FRANEK CHWILA »

Strasznie siê cieszê ¿e po 28 latach znalaz³e¶ stare wspominki. W mojej domowej biblioteczce te "wspominki" z roku 1978 i lat nastêpnych ci±gle zajmuj± honorowe miejsce.
Pozdrawiam.
Kuba
Posty: 236
Rejestracja: 20 mar 2006 01:00
Lokalizacja: Chorzów

Kołowe

Post autor: Kuba »

No, to udało mi się zdigitalizować kolejną porcję wspomnień, z pierwszego w historii Koła przeglądu "Drzewiej". Tym razem głos oddajemy Andrzejowi Pałubickiemu i Marii Wojtaszek. Tekst znajdziecie tu: http://skpb.org/modules.php?name=Conten ... age&pid=20 .
Pozdrowienia
Kuba
ODPOWIEDZ