Nowa strona SKPB Katowice

Inne sprawy nie ujęte w poprzednich forach

Moderatorzy: Baker, Zarząd Koła

ODPOWIEDZ
wester
Posty: 62
Rejestracja: 18 kwie 2006 01:00
Kontakt:

Re: Nowa strona SKPB Katowice

Post autor: wester »

A może pasek z blachą dałoby się wsadzić na obrazek. Byłoby więcej informacji widocznych wtedy.
f_ranek
Posty: 303
Rejestracja: 02 kwie 2009 08:49
Lokalizacja: Kurs Szarańczowy
Kontakt:

Re: Nowa strona SKPB Katowice

Post autor: f_ranek »

Patrzyłem jeszcze na tą szerokość i poziomy suwak, i w Operze można włączyć opcję Dopasuj do szerokości (Ctrl-F11). Wszystko wyświetla się poprawnie (szerokość okna przeglądarki < 1000px), jedynie poza stroną Kurs przewodnicki, gdzie panel Harmonogramy i Więcej informacji uciekają na dół strony ;)

Poza tym myślę, że obrazek na górze strony (header.png) możnaby zapisać jako JPEG, myślę że jakość by nie ucierpiała, a rozmiar (obecnie 1.43MB) mógłby być znacznie zredukowany.
Ave
Posty: 1359
Rejestracja: 07 kwie 2008 01:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowa strona SKPB Katowice

Post autor: Ave »

To się nazywa porządny feedback :) Dzięki Boguś. Fajna ta opcja operowa. Inne przeglądarki np. chrome czy ff mają możliwość oddalania, które działa podobnie, powodując, że strona się mieści w mniejszej rozdzielczości, aczkolwiek literki są mniejsze. Coś za coś.

A tło owszem, za duże, musiało mi sie o tym zapomnieć :)

edit: strona kursów już się nie będzie rozjeżdżać.
czolg
Posty: 2
Rejestracja: 26 paź 2010 13:20
Lokalizacja: zza krzaka

Re: Nowa strona SKPB Katowice

Post autor: czolg »

f_ranek pisze:Patrzyłem jeszcze na tą szerokość i poziomy suwak, i w Operze można włączyć opcję Dopasuj do szerokości (Ctrl-F11). Wszystko wyświetla się poprawnie (szerokość okna przeglądarki < 1000px), jedynie poza stroną Kurs przewodnicki, gdzie panel Harmonogramy i Więcej informacji uciekają na dół strony ;)
Ja jeszcze od siebie dodam, że fejsbukowe ikonki nachodzą wtedy na menu (pozycję Pliki), więc jedynym "bezstratnym" dla layoutu wyjściem jest tylko pomniejszenie strony do 90%.
f_ranek pisze:Poza tym myślę, że obrazek na górze strony (header.png) możnaby zapisać jako JPEG, myślę że jakość by nie ucierpiała, a rozmiar (obecnie 1.43MB) mógłby być znacznie zredukowany.
To już wiem, dlaczego strona ładowała mi się wcześniej dłuższa chwilę :mrgreen:


Co mi jakoś nie pasuje do reszty, to galeria - ten tekst z poziomymi kreskami jakoś mi się nie zgrywa z całą resztą strony. Moja propozycja to coś takiego:
Obrazek

Dodatkowo nie jestem pewien czy forum w iframe to dobre rozwiązanie, może lepiej by było otwierać je jako osobną stronę? Ale to wg uznania.

Jeszcze w ramach oszczędności na transferze, można by zrobić tekstowe menu - podobny do obecnego efekt można uzyskać stosując bezszeryfową czcionkę o odpowiedniej wielkości.

A teraz pora na część właściwą - strona po przebudowie wygląda bardzo przyjemnie dla oka i w końcu pozbyłeś się tych nieszczęsnych tabelek na rzecz divów. Gratuluję!
Ave
Posty: 1359
Rejestracja: 07 kwie 2008 01:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowa strona SKPB Katowice

Post autor: Ave »

Kolejny super feedback, dzięki za odpowiedź, czołgu :)

1. facebookowe ikonki. Przeniosę w inne miejsce, tylko wymyślę gdzie. pewnie z powrotem na górę.

2. galeria - propozycja mi sie podoba, tylko mała czcionka podpisów, ale spróbuję zrobić coś podobnego.

3. oszczędność w transferze - 3kb na napis linku to nie tak wiele, a imho przeglądarki nigdy tak ładnie nie wygenerują tekstu jak paintshop z dodatkowym cieniem.

4. tabelki były ze starej joomli, którą wyrzuciłem do kosza. :)
f_ranek
Posty: 303
Rejestracja: 02 kwie 2009 08:49
Lokalizacja: Kurs Szarańczowy
Kontakt:

Re: Nowa strona SKPB Katowice

Post autor: f_ranek »

czolg pisze:Ja jeszcze od siebie dodam, że fejsbukowe ikonki nachodzą wtedy na menu
Wiem, zauważyłem, ale nie chciało mi się już pisać. Fejsbuka możnaby przenieść, np. u góry po prawej (chociaż tam było ostatnio logowanie), i być może zostawić samą ikonkę, a Lubię to i dymek po ew. najechaniu na nią (nie wiem, jak wygląda integracja w FB i czy to wogóle możliwe...)
czolg pisze:Co mi jakoś nie pasuje do reszty, to galeria - ten tekst z poziomymi kreskami jakoś mi się nie zgrywa z całą resztą strony. Moja propozycja to coś takiego
Zdecydowanie popieram
f_ranek
Posty: 303
Rejestracja: 02 kwie 2009 08:49
Lokalizacja: Kurs Szarańczowy
Kontakt:

Re: Nowa strona SKPB Katowice

Post autor: f_ranek »

fajnie tez, ze dziala w operze mini (poprzednia strona to byla masakra), chociaz forum (szczegolnie wlasnie pisanie posta) moglo by dzialac troszke lepiej
?
czolg
Posty: 2
Rejestracja: 26 paź 2010 13:20
Lokalizacja: zza krzaka

Re: Nowa strona SKPB Katowice

Post autor: czolg »

W Operze mini w sumie przejrzę jutro, jak to wygląda.
Jeszcze kilka rzeczy z walidatora:
  • inputy muszą się znajdować wewnątrz elementu blokowego, więc: <form ...> ... </form> --> <form ...><div> ... </div></form>,
  • id nie może się rozpoczynać od cyfry (<div id="1"> --np.--> <div id="a1">),
  • coś mi się wydaje, że nie można wewnątrz <p> otwierać następnego paragrafu, dlatego najlepiej zmienić <p><p>...</p></p> na <div><p>...</p></div>,
  • element id może zostać użyty tylko raz w dokumencie, dlatego polecam zmianę (w stronie i arkuszu stylów) z id="News-Item" na class="News-Item",
  • dla ramek (iframe) oraz target="_blank" należy zmienić deklarację ze Strict na Transitional, ponieważ ta pierwsza takowych rzeczy nie przewiduje.
I pod względem technicznym strona będzie cacy ;)

Pozdrawiam!
Ave
Posty: 1359
Rejestracja: 07 kwie 2008 01:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowa strona SKPB Katowice

Post autor: Ave »

Łał dzięki! zawsze się znajdą jakieś drobiazgi do poprawienia, których nie zauważam (albo zapominam odpalić w3c validatora) ;)
Ave
Posty: 1359
Rejestracja: 07 kwie 2008 01:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowa strona SKPB Katowice

Post autor: Ave »

Kalendarze googlowe już śmigają.
Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Re: Nowa strona SKPB Katowice

Post autor: Dzik »

Widzę że dużo się tu działo w czasie naszej nieobecności i naprawdę kupa roboty została wykonana. Gratuluję wytrwałości. Cieszy mnie też, że strona ma wreszcie grafikę z prawdziwego zdarzenia i jest (chyba pierwszy raz w historii) na topie jeśli chodzi o współczesne technologie i standardy. Uwagi mam trzy:
- brak zdjęć bazy namiotowej na stronie bazy. Naprawdę niewielu ludzi wie czym jest baza namiotowa, czym się różni od pola namiotowego, z resztą baza bazie nierówna. Kilka zdjęć natomiast od razu pozwala stwierdzić że na bazie stoją namioty, jest kuchnia, jest czysto, jest gdzie usiąść itp. Obecnie żeby dotrzeć do zdjęć trzeba w tekście strony wyszukać link do galerii, po czym wyszukać odpowiednią galerię, co znów nie jest łatwe, bo większość zdjęć z Głuchaczek przedstawia budowę wiaty a nie bazową codzienność. Dlatego uważam, że na stronie obowiązkowo powinno być kilka zdjęć poglądowych każdej bazy. I to nie na podstronie, tylko bezpośrednio na stronie każdej bazy, żeby się rzucały w oczy jako najlepsza reklamówka bazy. Zdjęcia z Głuchaczek mogę wysłać.
- w sieci jest 1001 stron zawierających link do strony Głuchaczek w postaci "http://skpb.org/index.php?option=com_co ... &Itemid=47", albo jeszcze starszej php-nukowej (http://skpb.org/modules.php... (teraz nie pamiętam)). Obecnie wpisanie tego adresu powoduje wyświetlenie strony głównej SKPB. Efekt? Podstrony bazy trzeba na nowo szukać na naszej stronie, a w googlach na hasło "Głuchaczki" strona SKPB zdążyła już spaść na drugie miejsce (dla hasła "polana wały" - na piąte)... Jeśli więc nie byłoby to dla Ciebie problemem, fajnie gdybyś napisał skrypcik przekierowujący z kilku najważniejszych starych adresów na nowe. Przykładowy skrypt tłumaczący adresy z wersji php-nuke na joomlową był w pliku modules.php (jeśli masz jeszcze w koszu starą wersję strony).
- z niecierpliwością czekam na resztę treści strony. Zwłaszcza na archiwum wszystkich ogłoszeń ze strony głównej, dokumentujące - jakby nie patrzeć - ostatnie chyba 5 lat naszej działalności, włącznie z plakatami wszystkich imprez. Przy "pokoleniowych zmianach warty" występujących w Kole gdzieś co 2 lata (nie licząc kilku osób:) wiele spraw szybko idzie w zapomnienie.
ps. należę do tych 15% użytkowników, którzy mają za wąskie monitory i strona nie mieści mi się na szerokość... :(
anet
Posty: 130
Rejestracja: 15 kwie 2010 22:07
Lokalizacja: Katowice/D.G.

Re: Nowa strona SKPB Katowice

Post autor: anet »

Nie mogę znaleść rozpiski wyjazdów dla kursu 10/11, nie ma? czy jeszcze nie znalazłam?
Ave
Posty: 1359
Rejestracja: 07 kwie 2008 01:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowa strona SKPB Katowice

Post autor: Ave »

anet
Posty: 130
Rejestracja: 15 kwie 2010 22:07
Lokalizacja: Katowice/D.G.

Re: Nowa strona SKPB Katowice

Post autor: anet »

Dziękuje :)
f_ranek
Posty: 303
Rejestracja: 02 kwie 2009 08:49
Lokalizacja: Kurs Szarańczowy
Kontakt:

Re: Nowa strona SKPB Katowice

Post autor: f_ranek »

To ja jeszcze dwie uwagi a propos baz namiotowych
1. informacje o bazie są w (pływającej?) ramce: nie da się normalnie zrobić do nich linka, nie działa wstecz
2. brakuje informacji kontaktowych: mail, telefon. Kiedyś chyba były, teraz jest tylko link do profilu użytkownika ze wszystkimi przydatnymi informacjami ukrytymi
ODPOWIEDZ