Nowa strona SKPB Katowice

Inne sprawy nie ujęte w poprzednich forach

Moderatorzy: Baker, Zarząd Koła

ODPOWIEDZ
Ave
Posty: 1359
Rejestracja: 07 kwie 2008 01:00
Lokalizacja: Katowice

Nowa strona SKPB Katowice

Post autor: Ave »

W najbliższych dniach pojawi się nowa strona kołowa. Uruchomienie jej wiązać się będzie z chwilowym brakiem dostępu do strony oraz forum, za co z góry przepraszam. Nie powinno potrwać długo, aczkolwiek nigdy nie wiadomo na jakie trudności natrafię które mogłyby utrudnić mi pracę. Części zawartości obecnej strony nie będzie od razu na nowej - będzie się pojawiać systematycznie z upływem czasu.
Po uruchomieniu strony wszelkie uwagi, błędy etc. proszę zgłaszać w tym temacie.

Pozdrawiam,
Michał
Faustka
Posty: 176
Rejestracja: 02 kwie 2009 10:21
Lokalizacja: CzeladźAnka

Re: Nowa strona SKPB Katowice

Post autor: Faustka »

Czekamy z niecierpliwością! :)
Ave
Posty: 1359
Rejestracja: 07 kwie 2008 01:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowa strona SKPB Katowice

Post autor: Ave »

Stało się. Nowa strona stoi. Większych problemów i błędów nie zauważyłem, choć takie na pewno się znajdą - nie wahajcie się pisać tutaj o wszelkich szczegółach, które wam nie pasują, czy nie działają.

Ah i strona nie jest zoptymalizowana dla IE6 (IE7 i IE8 też nie były dla mnie priorytetem), radzę użytkownikom tejże przeglądarki używać jakiejś nowszej.

I dodatkowa informacja dla kursanów. Teraz wykłady i wyjazdy są sychronizowane z kalendarzem googlowym. W odpowiednich harmonogramach waszych kursów są linki do kalendarzy (w dolnym prawym roku tabel), które są publicznie dostępne do wglądu, więc możecie je sobie dodać do swoich kont na guglach.
Ola
Posty: 8
Rejestracja: 13 kwie 2006 01:00
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nowa strona SKPB Katowice

Post autor: Ola »

Witam,

co mi się od razu rzuciło w oczy - strasznie niewygodny suwak poziomy na dole strony. Uciązliwy, szczególnie na forum - nie mieści się cała szerokość strony.

Do tego mam problem z wyświetlaniem forum, kilka razy sprawdzałam, nie zawsze otwiera mi się pełna strona, często tylko widok górnej części strony bez możliwości zjechania niżej.

Pozdrawiam
Ola
Ave
Posty: 1359
Rejestracja: 07 kwie 2008 01:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowa strona SKPB Katowice

Post autor: Ave »

Dzięki za odpowiedź. Możesz przesłać z jakiej przeglądarki korzystasz łącznie z wersją i na jakiej podstronie forum się tak dzieje?
Ave
Posty: 1359
Rejestracja: 07 kwie 2008 01:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowa strona SKPB Katowice

Post autor: Ave »

Wynikł pewien problem z hasłami dostępu do forum. Otóż większość osób nie jest w stanie się zalogować. Niestety nie jest to szybkie do rozwiązania, bo problem polega na poprzedniej integracji forum z joomla, która korzysta z innego sposobu hashowania haseł niż phpbb.

Postaram się jeszcze dziś przywrócić poprzednie hasła, jeśli to będzie w ogóle możliwe.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2010 22:12 przez Ave, łącznie zmieniany 1 raz.
Ave
Posty: 1359
Rejestracja: 07 kwie 2008 01:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowa strona SKPB Katowice

Post autor: Ave »

Przepraszam, że nie odpisywałem na mejle - modyfikowałem w tym czasie kod forum, bo wymyśliłem jak przenieść stare hasła do nowego forum. Myslę że się udało, jeden testowy user działa.

Logujcie się i testujcie! :)
Baker
Posty: 1847
Rejestracja: 08 kwie 2008 01:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Nowa strona SKPB Katowice

Post autor: Baker »

Pięknie wygląda - ale co IMHO można poprawić:

- forum, nie zawsze się wczytuje całe, tj. tak jak Ola napisała - czasem widać tylko jego górną część. Przeglądarka FF 3.6.11

- obrazek u góry - pasek z Menu Głównym / Kursem / Bazami jest moim zdaniem zdecydowanie za nisko. Obrazek gdyby był węższy nie zmuszałby do przewijania strony w dół za każdym razem

- klikając na blachę nie ma hiperłącza do strony głównej. Może to moje indywidualne przyzwyczajenie, ale wygodna to rzecz byłaby strasznie.
Rafał
Posty: 644
Rejestracja: 08 kwie 2006 01:00

Re: Nowa strona SKPB Katowice

Post autor: Rafał »

Udało się zalogować :)

Mam to samo- forum nie wyświetla się w całości a nie ma osobnego paska przewijania, przeglądarka IE8, radzę sobie w ten sposób że zaznaczam tekst i ciągnę kursorem w dół, ale to chyba nie rozwiązanie

Co do logowania - co ciekawe udało się zalogować już bezpośrednio przez forum, natomiast chcąc się zalogować w pasku na górze głównej wciąż uparcie wyświetla się 'niepoprawny login lub hasło' (nawet jeśli na forum jestem wciąż zalogowany)

w Operze ponoć w ogóle nie widać forum jedynie białe pole
Ave
Posty: 1359
Rejestracja: 07 kwie 2008 01:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowa strona SKPB Katowice

Post autor: Ave »

Dzięki za komentarze. Start strony niestety nie przebiegł zbyt gładko, ale mam nadzieję, że mi to wybaczycie.

Otóż tak. logowanie u góry strony (które ukryłem tymczasowo) nie służy do logowania do forum.

Do forum logujemy się poprzez formularz który pokazuje się w głównym oknie forum, ewentualnie poprzez link Zaloguj, również na górze głównego okna forum.

Login i hasło do tej górnej części mogą dostać wyłącznie członkowie koła, by wypełniać swoje profile i uprawnienia przewodnickie, szefowie baz, by dodawać bazowania i szefowie kursów, by dodawać wykłady i wyjazdy do harmonogramów (wyjazdy i wykłady są zsynchronizowane z google kalendarzami). Aby członek mógł dostać login i hasło, musi się jakoś ze mną skontaktować, najlepiej przez mejla (można wysyłać swoje propozycje loginu i hasła), po czym ręcznie utworzę takowy login.

Krytyczną sprawą która dziś uniemożliwiła logowanie na forum był problem z faktem, iż loginy i hasło były obsługiwane wcześniej przez joomlę (taki system do budowy stron na którym stała nasza poprzednia), które nie były kompatybilne z systemem haseł forum phpbb obecnego. Udało mi się w miarę szybko poprawić kod nowego forum by hasła był kompatybilne, po czym przeniosłem stare hasła do nowego forum. I zadziałało...

Jeszcze jedną krytyczną sprawą jest rozszerzanie forum, czym już się zająłem, poprzez napisanie skryptu jeszcze raz w innym języku, który zwykle działa szybciej i sprawniej. Mam nadzieję, że to poprawi sytuację. Już został wgrany, więc raportujcie proszę czy cokolwiek się w tym względzie poprawiło.

Dalsze zgłaszane sprawy to już drobiazgi którymi zajmę sie z biegiem czasu. Choć to co zgłosił baker, dodanie linku do głównej strony poprzez górne logo, już wykonałem, bo to był mega-drobiazg ;)

Pozdrawiam,
Ave
Baker
Posty: 1847
Rejestracja: 08 kwie 2008 01:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Nowa strona SKPB Katowice

Post autor: Baker »

Link pod logo wspaniały jest:)

Natomiast forum działa nadal źle. Nie pokazuje całości, ucina posty w połowie, etc...
f_ranek
Posty: 303
Rejestracja: 02 kwie 2009 08:49
Lokalizacja: Kurs Szarańczowy
Kontakt:

Re: Nowa strona SKPB Katowice

Post autor: f_ranek »

Forum działa (znaczy wczytuje się), można scrollować w dół i w bok i ogólnie jest git :) - przeglądarka Opera 10.63
Co nie jest git:
* szerokość strony nie dostosowuje się do szerokości okna, przez co pojawia się poziomy suwak, upierdliwy strasznie
* forum jest w ramce, przez co nie działa automatyczne scrollowanie do pierwszego nieprzeczytanego posta w wątku, i nie można sobie wątków dodać do zakładek (edit: tak jest czasem, teraz np. mam w adresie http://skpb.org/forum/forum/page/viewtopic/t/1403, ale ogólnie jest tylko http://skpb.org/forum/forum )
Ave
Posty: 1359
Rejestracja: 07 kwie 2008 01:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowa strona SKPB Katowice

Post autor: Ave »

*1 Szerokość strony jest stała i nie będzie się dostosowywać do szerokości strony. Jest zoptymalizowana tak, że wyświetla się poprawnie na 85.35% rozdzielczości używanych przez gości skpb.org. Przy mniejszych, już tak rzadko używanych rozdzielczościach ekranu, zawartość strony po prostu by była zbyt ściśnięta i nie dałoby się jej porządnie ułożyć...

Obrazek

*2 Do zakładek można sobie dodawać wątki forum, wtedy co prawda nie pokazuje się strona, tylko samo forum, ale funkcjonalność zachowana...
anet
Posty: 130
Rejestracja: 15 kwie 2010 22:07
Lokalizacja: Katowice/D.G.

:)

Post autor: anet »

ach te małe niedociągniecia z czasem się wyeliminuje, a strona wspaniała dla oka :) zielono mi... ;)
Ave
Posty: 1359
Rejestracja: 07 kwie 2008 01:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowa strona SKPB Katowice

Post autor: Ave »

:)

Dodałem tymczasowo suwak w przypadku gdy forum się nie rozciągnie w pionie poprawnie, powinien uprzyjemnić korzystanie z forum do czasu gdy zrobię ładniejszą integrację.
ODPOWIEDZ