Odkryj Beskid Wypowy

Inne sprawy nie ujęte w poprzednich forach

Moderatorzy: Baker, Zarząd Koła

ODPOWIEDZ
Remik
Posty: 37
Rejestracja: 18 gru 2007 01:00
Lokalizacja: Biskupitz

Odkryj Beskid Wypowy

Post autor: Remik »

Jak w temacie tym razem w wersji zimowej.
http://www.odkryjbeskidwyspowy.pl/

A dla tych co nie lubią klikać jeszcze najważniejsza dla nas podstrona:

Propozycje programu zagospodarowania Beskidu Wyspowego 2010 - 2015


I ETAP 2010 – 2011
Zagospodarowanie szlaków poprzez małą architekturę – miejsca widokowe, osobliwości przyrodnicze, stoły, ławki, wiaty, miejsca na grilla, tablice widokowe i informacyjne
- jeden styl, proste formy nawiązujące do gór.


II ETAP 2011 – 2012
wieże widokowe
Ćwilin
Szczebel
Śnieżnica
Jasień
Łopień
Lubogoszcz
Ciecień
Luboń Wielki
Polczakówka



III ETAP 2012 – 2015
bacówki turystyczne, schrony :
Szczebel, Łopień, Lubogoszcz, Ciecień, Czarny Dział, Śnieżnica, Polczakówka, Ćwilin, Mogielica

małe schroniska turystyczne do 20 osób noclegowych – Ćwilin, Jasień, Mogielica

remont schroniska na Luboniu Wielkim



IV ETAP 2010 – 2016
Pomoc w uzyskiwaniu środków na tworzenie nowej bazy turystycznej i agroturystycznej.


Ciekawe czy zrealizują. Jak na razie idzie im dobrze.
Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Re: Odkryj Beskid Wypowy

Post autor: Dzik »

Uczucia mam, przyznam się, mieszane. Z jednej strony oczywiście rewelacja - bacówki, wiatki, wieze widokowe - żyć, nie umierać. Ale bacówka/schronisko/cokolwiek na Jasieniu? Dobrze, że cały tekst ma w tytule "propozycje" i mam nadzieję, że liczba turystów w Wyspowym nie wzrośnie nagle tak, żeby opłacalne stało się schronisko na Jasieniu.
No ale całość - rewelacja. Nie mogę znaleźć kto za tym projektem stoi - gminy? Jeśli naprawdę chcą zainwestować kasę w Wyspowy, to może dałoby się zalobbować i namówić na remont Jasienia?
arche
Posty: 185
Rejestracja: 31 mar 2009 16:42

Re: Odkryj Beskid Wypowy

Post autor: arche »

ja się obawiam że to schronisko pod Mogielicą powstanie na Hali Stumorgowej, a to już idealny początek na rozbudowę bazy narciarskiej, wyciągi, trasy, muzyczka, stragany, a na wiosnę syf.
Ale schronisko na Lubaniu, mogłoby powstać, świetne miejsce, tylko bazy namiotowej byłoby szkoda.
Ave
Posty: 1359
Rejestracja: 07 kwie 2008 01:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Odkryj Beskid Wypowy

Post autor: Ave »

arche, nie myl Lubania z Luboniem :)
arche
Posty: 185
Rejestracja: 31 mar 2009 16:42

Re: Odkryj Beskid Wypowy

Post autor: arche »

Fakt, przeczytałem po łebkach i się rozpędziłem z marzeniami.
Remont dobra rzecz, może przestaną dostawiać te drewniane szopki wokół schroniska.
Remik
Posty: 37
Rejestracja: 18 gru 2007 01:00
Lokalizacja: Biskupitz

Re: Odkryj Beskid Wypowy

Post autor: Remik »

Tylko, że Jasień jest już remontowany i to bez nas. Ponoć ktoś soptkał latem jakiś dwóch oanów z Limanowej którzy twierdzili że są właścicielami bacówki na Jasieniu i będą ją remontować. Tutaj dowód: zdjęcia z sierpnia 2010 i z października z bacowania. Widać czym się różnią :)
https://picasaweb.google.com/remikb76/Jasien#
Remik
Posty: 37
Rejestracja: 18 gru 2007 01:00
Lokalizacja: Biskupitz

Re: Odkryj Beskid Wypowy

Post autor: Remik »

A swoją drogą nie ma na stronie kontaktów i miejsc tamże naszej bazy na Walach. moze warto by napisac do admina ich zeby nas w linkach umiescili. Zawsze to jakas reklama dla Walow :)
Pozdr
barbra
Posty: 789
Rejestracja: 05 kwie 2009 21:53
Lokalizacja: zkrwiikości

Re: Odkryj Beskid Wypowy

Post autor: barbra »

leśniczy mówił na bacowaniu, że Jasień był remontowany na początku października przez jakichś ludków z Limanowej
Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Re: Odkryj Beskid Wypowy

Post autor: Dzik »

Też mnie to zaskoczyło, oczywiście pozytywnie. Ale Jasień jest "domem" dla wielu ludzi, których możemy nawet nie znać. Przykład - poruszenie przy remoncie w 2009 roku. Sam z resztą zostałem kiedyś przywitany przez ekipę z SKPB Łódź "Witamy w naszej bacówce".
A jednak remont Jasieniowi zawsze się przyda - sama więźba ma już 30 lat.

Wracając do planów z tytułowej strony, to nie wiemy czyja to strona i czyje to są plany, ale jest w nich dość luźno potraktowany temat własności. Jeśli gmina, to chyba nie może remontować cudzej własności (spółka PTTK OIDP) jaką jest schronisko na Luboniu. A jeśli może (tzn. nie zostanie to uznane za niegospodarność i przekręt), to można próbować ich namówić na wydanie pieniędzy na remont prywatnej Opydowej bacówki:)

W każdym razie jesteśmy w Wyspowym na tyle aktywni, że myślę że trzeba nawiązać z nimi kontakt. Na początek w temacie Wałów.
Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Re: Odkryj Beskid Wypowy

Post autor: Dzik »

No i wszystko jasne:
http://www.malopolskie.pl/Wydarzenia/index.aspx?id=5352
Przedstawiciele gmin i PTTK.
ODPOWIEDZ