Zagroniowe potrzeby

Nasze bazy i chatki (Głuchaczki, Wały, Górowa i Zagroń).

Moderatorzy: Baker, Zarząd Koła

Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Re: Zagroniowe potrzeby

Post autor: Dzik »

Poszukujemy dawcy czajnika elektrycznego. Ten, który dał Zwierzu zaczął wywalać korki, więc cześć jego pamięci. Rada chaty zdecydowała, że potrzebny jest nowy - to znaczy niekoniecznie całkiem nowy, ale sprawniejszy niż obecny.
Od siebie dodam, że dobrze gdyby miał moc do 2000W (pisze to na tabliczce znamionowej od spodu) - zagroniowa instalacja elektryczna, mimo, że ciągle poprawiana, do najlepszych nie należy i lepiej jej nie przeciążać.
Agata
Posty: 44
Rejestracja: 11 kwie 2007 01:00

Re: Zagroniowe potrzeby

Post autor: Agata »

mamy czajnik do oddania, nie wiem jakie ma wartości o których mówisz Dziku, ale jutro będzie u nas Lechu, który w weekend wybiera się na chatkę, jeśli czajnik okaże się odpowiedni, to chętnie go damy, był używany około miesiąca więc trochę powinien wytrzymać.
Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Re: Zagroniowe potrzeby

Post autor: Dzik »

Ha! Praktycznie nowym czajnikiem nie pogardzimy, choćby był na węgiel!
kamusia
Posty: 20
Rejestracja: 04 cze 2008 01:00

Re: Zagroniowe potrzeby

Post autor: kamusia »

Czy potrzebujemy na Zagroń lodówkę Amica 175 cm, na chodzie;) Tylko trzeba by ją jakoś przewieźć z Sosnowca. A może ktoś potrzebuje dla siebie? Oferta ważna tylko do niedzieli wieczorem;)
Marek
Posty: 109
Rejestracja: 03 maja 2009 23:18
Lokalizacja: Katowice

Re: Zagroniowe potrzeby

Post autor: Marek »

to by była już chyba trzecia :lol: można by otworzyć na Zagroniu sklepik ze sprzętem RTV AGD też mam parę niepotrzebnych prądożernych sprzętów :grin:
Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Re: Zagroniowe potrzeby

Post autor: Dzik »

No niestety, trzecia. I choć druga jest niewiele nowsza od pierwszej, to musimy odmówić. Każda następna lodówka to koszty transportu (trzeba wieźć w pozycji pionowej) ze Śląska (w waszym przypadku - Małopolski), transportu na Zagroń, oraz transportu na dół i utylizacji pozostałych lodówek.
A tak docelowo, to na chacie przyadała by się mała a dobra lodówka, bo duża niepotrzebnie zajmuje miejsce, a z zamrażarki raczej się nie korzysta.
W każdym razie dziękujemy w imieniu chaty za pamięć.
Krzysiu
Posty: 460
Rejestracja: 08 kwie 2010 19:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Zagroniowe potrzeby

Post autor: Krzysiu »

Posiadam dwie gaśnice samochodowe. Jednej termin atestu producenta własnie minął, druga ma jeszcze rok ważny. Nie przydadzą się na Zagroń? Albo inna baze
Baker
Posty: 1847
Rejestracja: 08 kwie 2008 01:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Zagroniowe potrzeby

Post autor: Baker »

Popodlinowałem chatę troszkę na wikipedii. m.in. dodałem do spisu obiektów studenckich. Zachęcam wszystkich do edycji wiki. Jednak spora to reklama jest.
Krzysiu
Posty: 460
Rejestracja: 08 kwie 2010 19:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Zagroniowe potrzeby

Post autor: Krzysiu »

Wybadałem na yt taki filmik (nie pytać jak na niego wpadłem). Pomijając fakt, że akcja lepsza niż w Modzie na Sukces, to ta maszynka to istny geniusz. http://www.youtube.com/watch?v=awUDl-wjW3o (najlepsza akcja 0:12!!)
Osobiście nie mam nic przeciwko tradycyjnemu rąbaniu, tak tylko zaciekawiła mnie ta konstrukcja.
Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Re: Zagroniowe potrzeby

Post autor: Dzik »

Genialne, ale też niebezpieczne jak się ktoś nadzieje. Wolę to: https://www.youtube.com/watch?v=COCVaaYPcRU
krzychs
Posty: 277
Rejestracja: 07 mar 2012 20:55
Lokalizacja: Kato
Kontakt:

Re: Zagroniowe potrzeby

Post autor: krzychs »

hmm... gniazdo na siłę... spoko maszynka, choć po zobaczeniu kombajnu do robienia zapałek nic mnie już nie zdziwi ;)
forester
Posty: 142
Rejestracja: 16 mar 2012 10:01
Lokalizacja: z gór
Kontakt:

Re: Zagroniowe potrzeby

Post autor: forester »

A do pozyskania drewna coś takiego nawet lodówkę wniesie :-)
https://www.youtube.com/watch?v=CD2V8GFqk_Y
rjka
Posty: 87
Rejestracja: 29 maja 2007 01:00
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Re: Zagroniowe potrzeby

Post autor: rjka »

tylko ciekawe czemu gość "rąbie" same stare pognite klocki hehe niech weźmie zdrowego buczka z sękami i się wkręca....fiskars rulez ;)
Karweta
Posty: 1464
Rejestracja: 25 paź 2009 21:59
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Zagroniowe potrzeby

Post autor: Karweta »

Dzik pisze:Genialne, ale też niebezpieczne jak się ktoś nadzieje.
http://youtu.be/p5BBPoAZUvE?t=4m17s
Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Re: Zagroniowe potrzeby

Post autor: Dzik »

Tym razem polujemy na grzejnik (kaloryfer). Ma z niego powstać panel słoneczny dla prysznica, taki sam jak na Głuchaczkach. Więc i grzejnik powinnien być podobny jak tam. Generalnie - płytowy, a nie żeberkowy. Czyli coś w tym stylu:
Obrazek
Oczywiście może być stary PRLowski, zupełnie do tego nie podobny, ale płytowy.
Taki grzejnik składa się zwykle z dwóch płyt, nam wystarczy jedna z nich:
Obrazek
Wymiary? Im większy tym lepiej. Malowany będzie na nowo, więc może być obdarty.
Gdyby ktoś trafił na okazję zakupu grzejnika w bardzo niskiej cenie, np. na szrocie, to proszę też dać znać, najlepiej telefonem: 602101480
ODPOWIEDZ