Zagroniowe potrzeby

Nasze bazy i chatki (Głuchaczki, Wały, Górowa i Zagroń).

Moderatorzy: Baker, Zarząd Koła

pączek
Posty: 176
Rejestracja: 08 maja 2009 07:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zagroniowe potrzeby

Post autor: pączek »

Załatwione gaśnice na Zagroń i kominek
Mnichu
Posty: 65
Rejestracja: 29 sie 2009 00:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Zagroniowe potrzeby

Post autor: Mnichu »

Mam 2 śpiwory letnie, narzędzie jakies mi nie potrzebne sie znajdą (kombinerki, cęgi śrubokręty), rozpuszczalnik nitro i zmywacz lakierniczy, jakies szmaty ( mycie podłóg, okien itp.), kable jakieś na przedłużacze tez sie znajdą. oprawek mam chyba ze 6 niepotrzebnych( plastikowe z przewodem około 1m), kostki, wyłączniki i gniazdka( z demontażu ale sprawne). Folie malarskie i papierowe taśmy jeśli są (będą) potrzebne moge zabrac również.
Jesli chodzi o półki: jeśli zostana zrobione z drewna moge podjąć się ozdobienia ich (rzeźba bądź wypalanie).

hmm pełen plecak :D
Remik
Posty: 37
Rejestracja: 18 gru 2007 01:00
Lokalizacja: Biskupitz

Re: Zagroniowe potrzeby

Post autor: Remik »

Jako ze likwidowalem garaz po Tacie, wiec mam troche zbednych rzeczy. Nie zrobilem jeszcze pelnej inwentaryzacji ale tak na szybko to mam:
- odkurzacz
- spawarkę elektryczną (!)
- mnoswto dziwnych narzędzi, srubek, nakretek itp

Jesli jest to potrzebne to prosze o kontakt jakis w celu uroczystego przekazania :)
Pozdr
Remik
Swierk
Posty: 229
Rejestracja: 17 mar 2010 22:31
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Zagroniowe potrzeby

Post autor: Swierk »

Mogę wpaść i przejrzeć narzędzia, a wiosną nawet wytargać to na górę.
Napisz coś więcej o tej spawarce. Jakby co, mogę przekazać zapasową maskę, młotek spawalniczy i kupę elektrod :P Jakby tak na Zagroniu ze stali różne rzeczy móc zrobić. Mmmm. Ile to roboty zaoszczędzone i jakie trwałe sprzęty/wzmocnienia/etc.
Morwa
Posty: 320
Rejestracja: 23 mar 2010 21:30
Lokalizacja: Żory

Re: Zagroniowe potrzeby

Post autor: Morwa »

a jaki pobór prądu?!!!!!!!!
Swierk
Posty: 229
Rejestracja: 17 mar 2010 22:31
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Zagroniowe potrzeby

Post autor: Swierk »

Asiu, dzień intensywnej pracy całym zestawem elektronarzędzi to nie aż taki ogromny pobór energii . Wbrew pozorom wywołanym przez generowany w warsztacie hałas, więcej dziennie zużyje ekipa 20-osobowa używając czajnika elektrycznego. Mam warsztat w miejscu, w którym za prąd płacę 1.5x więcej niż typowe stawki (takie warunki, cóż poradzić) i mam to policzone i zmierzone, z czystej ciekawości kiedyś porobiłem testy.
Przy okazji - trzebaby trochę ograniczyć użycie wspomnianego AGD. Raz, że zazwyczaj pali się w piecu. Dwa, że większość ludzi nie widzi różnicy między wstawieniem potrzebnej ilości wody a wstawieniem czajnika zatankowanego po brzegi. A takie gotowanie 1.5 litra wody kiedy potrzebny jest kubek 0.33 generuje proporcjonalnie większe zużycie energii.
Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Re: Zagroniowe potrzeby

Post autor: Dzik »

Do zużycia prądu podchodziłbym raczej tak: można mieć spawarkę i używać jej do naszych potrzeb, albo jej nie mieć i w razie potrzeby pospawania musieć pożyczać. Zużycie prądu to samo, a bazowi raczej dla przyjemności nie będą sobie wieczorami spawać. Bardziej zastanawiają mnie pytania:
- czy rzeczywiście będziemy aż tyle (cokolwiek?) spawać?
- kto tu umie spawać?
I przyznam, że na oba pytania nie znam odpowiedzi. Podobno jest tu przynajmniej jeden budowlaniec, i jeden spawacz, może się wypowiedzą.
Co do innych narzędzi i wszelkich "śrubek" - wszystko na pewno się przyda:)
lechu
Posty: 201
Rejestracja: 18 gru 2007 01:00
Lokalizacja: z Mełty

Re: Zagroniowe potrzeby

Post autor: lechu »

Nie wiem czy to przypadkiem nie do mnie aluzja więc się wypowiadam :)

Moim zdaniem spawarka na naszym obiekcie drewnianym będzie wykorzystana na tyle sporadycznie (o ile w ogóle), że za bardzo nie ma sensu jej tam zawozić.
Jeśli miałaby być gdzieś przechowywana to jedynie nasuwa mi się pomieszczenie techniczne pod gankiem - w każdym innym miejscu będzie zagracać. Tam natomiast bywają różne warunki atmosferyczne, które mogą niezbyt sprzyjać na dłuższą metę spawarce.
W ostateczności może okazać się tak, że w momencie gdy już akurat będzie potrzebna nie zadziała.
Wydaje mi się, że lepiej mieć kogoś w cywilizacji, kto ewentualnie pospawa nam jakieś drobne elementy, które potem dowieziemy na miejsce.
Po szybkiej analizie nie nasuwa mi się żaden element naszej chatki, który wymagałby pospawania.

Pozdrawiam
Lechu
Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Re: Zagroniowe potrzeby

Post autor: Dzik »

Dysponuje ktoś niepotrzebnym szlauchem dlugości ok. 30m? Może być cienki, 1/2 cala. Przydałby się w sam raz do uruchomienia prysznica.
Pożądane są też wszelkiej maści zamki, skoble, zawiasy i kłódki. Jak zwykle - najpierw prosimy o kontakt.
ilonek
Posty: 5
Rejestracja: 20 wrz 2006 01:00
Lokalizacja: z orzesza

Re: Zagroniowe potrzeby

Post autor: ilonek »

szlauch jest już na Zagroniu; 3/4 cala, 30m
czekam na uruchomienie :mrgreen:
Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Re: Zagroniowe potrzeby

Post autor: Dzik »

Dziękujemy:)
Agaa
Posty: 1395
Rejestracja: 29 mar 2010 12:23
Lokalizacja: R.Śl.

Re: Zagroniowe potrzeby

Post autor: Agaa »

Nie wybiera się może ktoś z Katowic i okolic jutro, w czwartek względnie w piątek do Bielska, przez Bielsko lub w okolice Bielska? Chodzi o przetransportowanie chatkowych kluczy.
W razie czego proszę o kontakt, pozdrawiam
ilonek
Posty: 5
Rejestracja: 20 wrz 2006 01:00
Lokalizacja: z orzesza

Re: Zagroniowe potrzeby

Post autor: ilonek »

kurde, szkoda, że te klucze oddałam, bo jadę jutro na wycieczkę na Magurkę :( mam nadzieję, że wszystko zostało przekazane jak należy :) ? pozdrawiam
Baker
Posty: 1847
Rejestracja: 08 kwie 2008 01:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Zagroniowe potrzeby

Post autor: Baker »

Ja w czwartek Pszczynę robię, ale to od BB kawałeczek...
Agaa
Posty: 1395
Rejestracja: 29 mar 2010 12:23
Lokalizacja: R.Śl.

Re: Zagroniowe potrzeby

Post autor: Agaa »

Problem już się szczęśliwie rozwiązał :)

Ilonek, wszystko jest w porządku, dzięki! :)
ODPOWIEDZ