Weekend remontowy na Zagroniu

Nasze bazy i chatki (Głuchaczki, Wały, Górowa i Zagroń).

Moderatorzy: Baker, Zarząd Koła

jacur
Posty: 111
Rejestracja: 20 mar 2012 10:02
Lokalizacja: Czeladź

Re: Weekend remontowy na Zagroniu

Post autor: jacur »

W sobotę pracuję.
Mogę się pojawić w sobotę po zmierzchu razem z Bakerem.
Chyba, że ktoś ma zamiar wyjeżdżać w sobotę około 15.00 z kato i ma wolne miejsce, to chętnie się zabiorę (mój nr 504-518-503)

Przywiozę płyn do mycia naczyń. Mam też w mieszkaniu kilka ścierek kuchennych ponad stan. Myślę, ze w chatce coś takiego może być przydatne.
A!! I wezmę też małe co nieco na regenerację sił ;)

Mam też nadzieję, że będę na coś przydatny w niedzielę :)
olka
Posty: 112
Rejestracja: 15 mar 2012 11:19
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Re: Weekend remontowy na Zagroniu

Post autor: olka »

A mnie niestety nie będzie, obiecałam tacie Babią w niedzielę:) Ale życzę Wam owocnej pracy, będę z Wami duchem! :)
Pablo
Posty: 217
Rejestracja: 24 mar 2011 07:17

Re: Weekend remontowy na Zagroniu

Post autor: Pablo »

Silna ekipa pod wezwaniem w składzie ja i Aga R. wyrusza z Katowic wieczorem w piątek o 18.34 za pomocą pociągu. Wysiadamy w Rajczy Centrum i przez Czompel i inne atrakcje turystyczne przemieszczamy się ku chacie. Odpowiadając na pytanie postawione wcześniej - być może będziemy 15 minut przed północą, ale jak coś, to poczekamy.
Racibor
Posty: 15
Rejestracja: 21 cze 2011 08:30

szorowanie podłogi

Post autor: Racibor »

Korzystając z konta Racibora, chciałabym dodać parę słów na temat brakującego sprzętu i potrzeb "remontowych" .
Bedą w ostatni weekend w chacie nie mogłam znaleźć niczego do mycia podłogi. Było sporo kijów od mopów, ale bez główek , czyżby myszy objadły? Jedyne co mi sie udało namierzyć, to szmatka rozmiarów 30cm *30 cm, która nie do końca była idealnym narzędziem do tego typu działań.
Ponieważ widzę, że zbiera się duża i prężna ekipa, chętna do mycia okien, których nie jest przecież tak dużo, chciałabym zaproponować szorowanie podłóg, szczególnie w kuchni i ew. w przesionku.
Przy tak dużej ilości osób, ktore przewijają sie przez chatę, taka "surowa' podłoga, jak jest w tych pomieszczeniach, bardzo szybko sie brudzi. Jedynym sposobem na wyczyszczenie jej jest wyszorowanie przy użyciu twardej szczotki. Jak się dobrze poszoruje, to wystarczy sama woda, byle często zmieniana. Łatwiej powinno być przy użyciu szarego mydła, (tak tradycyjnie myte są domy w Chochołowie).
Próbka jak wygląda podłoga po szorowaniu samą wodą jest w kuchni przy wejściu do salonu. Niewielka, bo miałam problemy z wodą (i z kręgosłupem). Ale jak sie kilka osób za to zabierze, to na pewno dadzą radę.
Szczotka do szorowania na długim kiju, jest w Chacie.
Pytanie tylko, czy da się pogodzić sprzątanie z ekipą remontową buszującą w sąsiedztwie, a deptanie świeżo wymytej podłogi nie jest wskazane.

Czy sa już jakieś plany co do dalszego losu podłóg, bo surowe deski bardzo trudno utrzymać w czystości przy dużej ilości osób kręcących się po chacie.

Pozdrawiam
Ania
Dorrota
Posty: 1057
Rejestracja: 11 mar 2012 20:05
Lokalizacja: Suszecka metropolia

Re: Weekend remontowy na Zagroniu

Post autor: Dorrota »

Ja z wielka chęcią podejmę się szorowania tej podłogi, jeśli faktycznie nikt w tym czasie nie będzie po niej deptał :grin:
Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Re: Weekend remontowy na Zagroniu

Post autor: Dzik »

Pilna oczywiście sprawa: było w siedzibie na Warszawskiej małe blaszane wiaderko po farbie, wypełnione pedzlami. Takimi szerokimi, do impregnatu. Dziś go szukałem - nie ma. Czy ktoś zna jego losy? Pędzle będą potrzebne na Zagroniu. Albo ktoś je zabrał, albo ktoś je schował, albo ja sam je kiedyś zabrałem i już zawiozłem na Zagroń... Więc może ktoś kojarzy widok wiaderka w chacie?

A co do podłogi, to po prostu jedna osoba z jedną szczotą będzie szorować, a druga z drugą szczotą odganiać postronnych:)
Pablo
Posty: 217
Rejestracja: 24 mar 2011 07:17

Re: Weekend remontowy na Zagroniu

Post autor: Pablo »

Zmiana planów: ja, Aga i Mariusz, zamiast pociągiem, przyjedziemy skoro świt w sobotę. Mariusz będzie mieć miejsce powrotne na sobotę wieczór.
Hanka
Posty: 772
Rejestracja: 16 kwie 2008 01:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Weekend remontowy na Zagroniu

Post autor: Hanka »

-końcówkę do mopa przywiozę, ostatnia została pożegnana z honorami po weselu
-szmatę do podłogi osobiście kupowałam, nie wiem gdzie się podziała, wezmę nową
-zabiorę też miskę i proszek do prania, cel- firanki i inne takie
-nie wiem jak z tymi myszami sprawy stoją , ale wezmę małą trutkę

a tak w ogóle chciałam wczoraj kupić motykę, ale jej nie znalazłam (aczkolwiek nie dojechałam do OBI z braku czasu) jesli ktoś widziałby takie cudo , to proszę nabyć w moim imieniu- oddam pieniążki (tylko dajcie znać smsem że kupujecie, żeby nie nabyło 7 osób :) )
Ostatnio zmieniony 18 maja 2012 07:14 przez Hanka, łącznie zmieniany 1 raz.
Hanka
Posty: 772
Rejestracja: 16 kwie 2008 01:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Weekend remontowy na Zagroniu

Post autor: Hanka »

aha i będę na Zagroniu dzisiaj przed północą
miodzior
Posty: 111
Rejestracja: 16 kwie 2009 16:42
Lokalizacja: Katowice

Re: Weekend remontowy na Zagroniu

Post autor: miodzior »

Mimo wcześniejszej deklaracji przyjazdu kontuzja pleców uniemożliwia mi wywiązanie się z tej deklaracji :cry: .

Owocnej pracy i niech moc będzie z Wami :wink:
oligatorek
Posty: 190
Rejestracja: 06 kwie 2009 09:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Weekend remontowy na Zagroniu

Post autor: oligatorek »

a moze ktos w nocy jedzie badz jutro z ranca z kim moznaby sie zabrac:)?
megi
Posty: 50
Rejestracja: 19 mar 2012 23:38
Lokalizacja: Sosnowiec :P

Re: Weekend remontowy na Zagroniu

Post autor: megi »

serengail
Posty: 46
Rejestracja: 18 mar 2012 21:55
Lokalizacja: Katowice

Re: Weekend remontowy na Zagroniu

Post autor: serengail »

tylko jedno? :P resztę poprosimy :)
pączek
Posty: 176
Rejestracja: 08 maja 2009 07:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Weekend remontowy na Zagroniu

Post autor: pączek »

Witam
podsumowując całe te dwa dni pracy jest bajkowo zrobiliśmy wszystko co mieliśmy zaplanowane nie wiem jak to się udało wszystko ogarnąć .Bardzo mnie to cieszy że prace tak szybko były załatwiane, a w poszczególnych ekipach prace paliły się w rękach. Ja powiem tyle, jesteście wielcy, i jeśli tak to będzie dalej wyglądało to za rok nie będzie co na Zagroniu robić, Dzięki śliczne za tak liczną obecność.

I jeszcze prace które zostały wykonane :
- podłoga w pomieszczeni bazowym
-porządki (stryszek ,pomieszczenie gospodarcze drewutnia)
-zakopanie bednarki do uziemienia
-podłoga na kolejnym poziomie stryszku
-schody do chaty
-półka na buty
-naprawa podłogi pomieszczeni gospodarczym
-posprzątanie gałęzi wokół chaty pozostałych po zimowej akcji


I jeszcze posyłam kilka zdjęć zmian na Zagroniu
https://picasaweb.google.com/1031863293 ... ronRemonty
Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Re: Weekend remontowy na Zagroniu

Post autor: Dzik »

Przyłączam się do podziękowań wszystkim, również Pączkowi za koordynację wszystkiego. Oprócz wymienionych, został jeszcze uruchomiony hyrdofor i obsadzone grządki oraz kwiatki przed chatą (widać je na zdjęciu).
W różnych już uczestniczyłem akcjach budowlanych w Kole, ale żadna nie była tak udana i efektywna. Zrobiliśmy dużo, ale mnie osobiście najbardziej cieszy to czego się nie spodziewałem, czyli że udało się praktycznie wynieść całą chatę na zewnątrz, wyczyścić, umyć, połowę wywalić lub spalić, a resztę wnieść już we właściwym porządku.
ODPOWIEDZ