Nowości na Zagroniu

Nasze bazy i chatki (Głuchaczki, Wały, Górowa i Zagroń).

Moderatorzy: Baker, Zarząd Koła

serengail
Posty: 46
Rejestracja: 18 mar 2012 21:55
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowości na Zagroniu

Post autor: serengail »

Oczywiście że tylko na chwilę, skąd pomysł aby zostawiać kota samego na całą zimę :) no bez przesady
Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Re: Nowości na Zagroniu

Post autor: Dzik »

Kot zostawiony sam olałby nas po dwóch dniach i przeprowadził się do kogoś innego. Z resztą pętają(pętały) się tam koty z sąsiedztwa, ale chyba myszy im nie w głowie (kot musi być naprawdę wygłodniały, albo naprawdę znudzony, żeby polować na coś innego niż ciepły kąt). Zeszłej zimy podział byl taki: myszy szalały na parterze, a koty siedziały przytulone do komina na strychu.
Trucizna też na Zagroniu jest - wystarczy podać.

Co do wjazdu - na Zagroń wjechał też Passat, Octavia, Berlingo, o mniejszych nie mówiąc. Sej jest w miarę wysoko zawieszony, krótki, nie ma tylnego zwisu, a przede wszystkim jest wąski, co pozwala jechać obok kolein. Żeby nie było różowo - praktycznie każdy taki wjazd wiąże się z większym lub mniejszym puknięciem w podwozie, raz także z gotowaniem wody i złapaniem gumy :razz: Wpływ krzaków na lakier też nie jest obojętny. I jedź tylko do skrzyżowania - nie pod samą chatę, bo tam jest naprawdę źle.
ŁUKASZ BRATEK
Posty: 20
Rejestracja: 01 mar 2010 12:49

Re: Nowości na Zagroniu

Post autor: ŁUKASZ BRATEK »

Troche pokoszone kosa z tarczą dała rade niestety nisko nie szło podjechać bo dużo kamieni i iskry szły może jak sie z tego zrobi siano zbierze spali i jeszcze raz poprawi przed zimą.Inna ważna sprawa to sad przed chałupą moi mili te drzewa sa do wyciecia są zdziczałe nic z nich nie bedzie miłosnikom owoców i przeciwnikom wycinania drzew i ewentualnym ratownikom tych ''drzew'' proponuję posadzenie nowych jezeli juz byśmy chcieli mieć własny kompot ,lub zagospodarować ten teren chociażby przenosząc dalej od kibla miejsce na ognisko .
21 wrzesnia jeszcze raz pokosimy przed zimą no i może już coś zetniemy jak bedzie zgoda władz.
Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Re: Nowości na Zagroniu

Post autor: Dzik »

Brawo! Widziałem z resztą dziś u Bratka (odwożąc namioty) jak wygląda ta tarcza po takiej robocie... :) Sadu nie będziemy wycinać - mamy zawodowca od ogrodów, który ma na niego pomysł.
Kijek
Posty: 330
Rejestracja: 18 sty 2008 01:00

Re: Nowości na Zagroniu

Post autor: Kijek »

O ho, ho... Dziku, przepraszam. Zapomniałem wrzucić zdjęcie tej szafy która może iść na Zagroń, a teraz jestem za Łabą przez najbliższe dwa tygodnie. Jak tylko wrócę to ogarnę sprawę.

Kijek
forester
Posty: 142
Rejestracja: 16 mar 2012 10:01
Lokalizacja: z gór
Kontakt:

Re: Nowości na Zagroniu

Post autor: forester »

Sad wykoszony wygląda dużo ładniej wykoszony...Dziękuję temu co to uczynił (sam wybierałem się to zrobić jak sójka za morze) Wyciąłem gałąź jabłonki która tuliła się do Chaty. Na ziemi zostało kilka jabłek które choć kwaśne świetnie nadają się na racuchy z jabłkami, czy może wino ;-)Jak ktoś ma ochotę to warto by pozbierać i coś z nimi zrobić.
W zimie postaram się wykonać cięcie odmładzające tych drzew, jak ktoś będzie chciał pomóc zapraszam. Dla tych którzy nie czują tej romantycznej wartości (opiewanej w poezji)sadu to podaję kilka innych cennych cech :wink:
-rosną na nich porosty -gatunki chronione
-takich takich sadów już nie wiele bo wszyscy założyli na nich ogródki ozdobne...
-przyciąga ptaki i zwierzęta leśne co ułatwia ich fotografowanie...
ps
w szopce zostawiłem kilka litrów mieszanki-można użyć na weekendzie drzewnym!
Donka
Posty: 243
Rejestracja: 14 mar 2012 21:59

Re: Nowości na Zagroniu

Post autor: Donka »

a ze śliwek upiec pyszne ciasto :) Dlatego przyłączam się do "komitetu obrony drzewek". Nie ścinajcie sadu...!
adamm
Posty: 823
Rejestracja: 15 kwie 2009 16:15

Re: Nowości na Zagroniu

Post autor: adamm »

forester pisze: ps
w szopce zostawiłem kilka litrów mieszanki-można użyć na weekendzie drzewnym!
50:1 ?
Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Re: Nowości na Zagroniu

Post autor: Dzik »

Dziękuję Markowi i wszystkim obrońcom drzew. W razie czego będziemy się do nich przykuwać, wszak SKPBole nie gęsi i swoją Rospudę mają. Trawę i chaszcze wyciął Łukasz Bratek.
pączek
Posty: 176
Rejestracja: 08 maja 2009 07:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowości na Zagroniu

Post autor: pączek »

Witam
w poprzedni wekendzik zaprosiłem gostka z wykrywaczem metali na Zgadroń i trochę poszperał koło chaty oto znaleziska oczywiście te cenniejsze oprócz tego jest jeszcze kupa złomu. Wszystkie znaleziska zostają u nas w chacie

http://pl.ucoin.net/users/coin/third_re ... ucid=93224

http://monetowo.pl/Katalog-Monet/Europa ... roszy/1923

http://www.ma-shops.com/kohlross/item.p ... 26&lang=en
Baker
Posty: 1847
Rejestracja: 08 kwie 2008 01:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Nowości na Zagroniu

Post autor: Baker »

A która mennica (mała literka na rewersie) na 10 - pheningówce?
pączek
Posty: 176
Rejestracja: 08 maja 2009 07:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowości na Zagroniu

Post autor: pączek »

witam A czyli Mintmark "A" - Berlin
Agaa
Posty: 1395
Rejestracja: 29 mar 2010 12:23
Lokalizacja: R.Śl.

Re: Nowości na Zagroniu

Post autor: Agaa »

Niniejszym informuję, że na Zagroniu stanął panel słoneczny, bojler i tym samym można wykąpać się w ciepłej wodzie (jeśli słońce pozwoli) :)
W tym też miejscu bardzo dziękuję Borowikowi za przywiezienie bojlera i ogarnięcie tematu zamontowania całego tego mechanizmu.

Ponadto w drodze na Zagroń zamontowane zostały 2 drogowskazy, jeden na drzewie na dole przy ostrym skręcie w prawo ( zdarzały się przypadki, że ktoś szedł prosto i na około przez Zapolankę), drugi na górze, w miejscu gdzie droga do chaty odbija od szlaku. Miejmy nadzieję, że znaki przetrwają i nie będziemy już szukać turystów po Kręcichwostach :)
borowik
Posty: 5
Rejestracja: 13 sie 2009 15:55

przygotowanie do zimy

Post autor: borowik »

Witam
Czy jest spuszczona woda z tej solarnej instalacji grzewczej ? Bo już przymrozki nadchodzą a panel jest czarny, więc chętnie swoją energię w kosmos wyśle podczas bezchmurnej nocy i woda w nim lodem się stanie rozrywając to i owo.
Mam nadzieję że nie jest już za późno.
Pozdr.
Borowik
ODPOWIEDZ