Nowości na Zagroniu

Nasze bazy i chatki (Głuchaczki, Wały, Górowa i Zagroń).

Moderatorzy: Baker, Zarząd Koła

pączek
Posty: 176
Rejestracja: 08 maja 2009 07:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nowości na Zagroniu

Post autor: pączek »

Witam po naszym ostatnim pobycie podnieśliśmy o parę gwiazdek pomieszczenie bazowego.
teraz bazowy ma luksusy. https://picasaweb.google.com/1031863293 ... zowyLipiec
Kijek
Posty: 330
Rejestracja: 18 sty 2008 01:00

Re: Nowości na Zagroniu

Post autor: Kijek »

Ojacieniemoge... nic tylko chatkować :wink:
Szybkie pytanie - na ile podłoga pokoju chatkowego jest wytrzymała, tzn. czy potencjalnie może przyjmować na siebie np. meble które mogą zwiększyć standart pokoju o kolejną gwiazdkę?

Kijek
pączek
Posty: 176
Rejestracja: 08 maja 2009 07:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowości na Zagroniu

Post autor: pączek »

Witam mały czołg da rade i nie zawali się
Kijek
Posty: 330
Rejestracja: 18 sty 2008 01:00

Re: Nowości na Zagroniu

Post autor: Kijek »

Choć małego czołgu nie mam to chętnie oddam na Zagroń (a jeszcze lepiej do pokoju chatkowego, a co!) zawieszaną półkę z wieszakami i kilka krzeseł drewnianych. Krzesła wymagają renowacji, tym się mogę zająć jeśli będą przydatne na Zagroniu. Niestety nie jestem w stanie zapewnić transportu tych rzeczy na Zagroń, jeśli te rzeczy będą przydatne ktoś byłby w stanie zorganizować ich transport z Piekar Śląskich?

Kijek
Krzysiu
Posty: 460
Rejestracja: 08 kwie 2010 19:17
Lokalizacja: Zabrze

Re: Nowości na Zagroniu

Post autor: Krzysiu »

Kiedyś była gadka o kominku na Zagroniu. Jeżeli potrzeba cegły szamotowej to mam dużo w piwnicy (po likwidacji pieca) ale jest w dobrym stanie. Do tego i masa kafli się znajdzie, ale to nie wiem jaki jest koncept plan kominka:)
forester
Posty: 142
Rejestracja: 16 mar 2012 10:01
Lokalizacja: z gór
Kontakt:

Re: Nowości na Zagroniu

Post autor: forester »

Wow... Naprowda piknie! chyba pójda zaraz to łobocyć!

Kiedyś na wykład kursowy po wakacjach (kiedy to będzie?) wybiorę się busem i mogę parę zbędnych rzeczy tam zawieźć :-)
Damian2
Posty: 27
Rejestracja: 15 sty 2012 15:08
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Nowości na Zagroniu

Post autor: Damian2 »

Z nowszych nowości zrobionych przez p. Leona Sładka:

- uziemienie instalacji elektrycznej
- Półka w pomieszczeniu bazowego a'la głuchaczkowa z NSa bazowych( zrobiona na spółkę ze mną)
- Tymczasowe oświetlenie stołu pozwalające na spokojną grę/pracę przy nim w formie zwisającej z góry żarówki na przełączniku, podpiętej do gniazdka - IMHO jakieś dodatkowe oświetlenie by się tam przydało, a jego obecna forma nie poraża estetyką
- naprawiona zamrażarka
- przerobione oświetlenie na górze żeby nie trzeba było schodzić aby zgasić( było w planach, zapewne zostało zrobione ale głowy dać nie mogę)


Czy jest w planach zrobienie dodatkowej umywalki wewnątrz/na zewnątrz? Moim zdaniem rzecz bardzo przydatna, bo pozwala nie naprzykrzać się myciem brudnych rąk w zlewie aktualnie sprawującym funkcję kucharza/kucharki i ogólnie daje możliwość chociażby pobieżnego opłukania się.

Czy na zimę jest planowane obicie bocznych ścian poddasza folią żeby nie wiało aż tak bardzo? Podczas ostatniej burzy zwijaliśmy na szybko lateksy spod jednej ze ścian aby ich nie zalał zacinający deszcz.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2012 00:04 przez Damian2, łącznie zmieniany 1 raz.
Pablo
Posty: 217
Rejestracja: 24 mar 2011 07:17

Re: Nowości na Zagroniu

Post autor: Pablo »

Potwierdzam wyłącznik schodowy (DRABINOWY?!) do światła na lotnisku.

Potwierdzam również pole treningowe dla kursantów zgłębiających tajniki chaszczowania. Chaszcz jest wysokości mniej-więcej jednego mnie. Jeśli ktoś się wybiera to skosić, to myślę że spalinówka z tarczą zamiast żyłki może dać radę, ew. sporo roboty z ręczną kosą, ale chatkowy elektryczny trymer do pól golfowych wymięka. Także ogrodzony ogródek za chatką stał się małym polem doświadczalnym hodowli szczawiu.
Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Re: Nowości na Zagroniu

Post autor: Dzik »

:shock:
Normalnie jestem pod wrażeniem - boję się jechać teraz na Zagroń, bo go mogę nie poznać...
Oby więcej takich kreatywnych bazowych.

Co do planów, to mogę tylko powiedzieć, że w planach jest wszystko... Poza kafelkami, telewizorem i garażem oczywiście. Umywalka też, z tym, że przed nami są pilniejsze sprawy, jak choćby wspominany dach... A w której dokładnie części ciekło? Przez ściany szczytowe?
serengail
Posty: 46
Rejestracja: 18 mar 2012 21:55
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowości na Zagroniu

Post autor: serengail »

mini kałuża pojawiła się również na ganku tak pośrodku długości :|
Damian2
Posty: 27
Rejestracja: 15 sty 2012 15:08
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Nowości na Zagroniu

Post autor: Damian2 »

Na stryszku kapało trochę od strony drogi dojazdowej, na kawałku nie zabezpieczonym jeszcze folią. Widać to miejsce gołym okiem bo płytka dachowa jest uszczerbiona. Naszą uwagę skupiliśmy głównie na lateksach pod ścianą boczną(pionową) bo tam po prostu zacinający deszcz spokojnie sobie na nie pryskał/kapał/padał.

Prawdopodobnie wezmę na chatkowanie, tuż po składaniu głuchaczek, kosę spalinową. Warunkiem podstawowym jest to czy zmieści się ona do Pandy:E
Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Re: Nowości na Zagroniu

Post autor: Dzik »

No to już wiem która płytka:) Ze ścianą szczytową można coś spróbować zrobić, ale właśnie jesienią. Bo uszczelniając, zrobi się ze strychu jeszcze większy piekarnik na ciepłe dni... I kompromisu, innego niż izolacja wełną przed ciepłem i zimnem - nie ma.
Kosę woziłem Seicentem - więc w Pandzie to nawet nie zauważysz, że ją masz:P
Karweta
Posty: 1464
Rejestracja: 25 paź 2009 21:59
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Nowości na Zagroniu

Post autor: Karweta »

Dzik pisze: Kosę woziłem Seicentem - więc w Pandzie to nawet nie zauważysz, że ją masz:P
Dzika w takich kwestiach się nie słucha, bo jego Seicento jest jak Bagaż u Pratchetta - żyje własnym życiem wewnętrznym.
serengail
Posty: 46
Rejestracja: 18 mar 2012 21:55
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowości na Zagroniu

Post autor: serengail »

Aaaaa :) i zapomniałam dodać że jeżeli ma ktoś wygłodniałego kota na zbyciu to też może przywieżć na Zagroń :D
Damian2
Posty: 27
Rejestracja: 15 sty 2012 15:08
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Nowości na Zagroniu

Post autor: Damian2 »

Czy wjeżdżałeś Dziku swoim Seicentem na zagroń? Chociaż jeśli rzeczywiście ma ono w sobie tyle cech z Bagażu to Panda nie ma co nawet próbować:P

@serengail

O kocie myślisz w sensie na stałe czy tylko jednorazowo? IMHO kot przez zimę na zagroniu bez dokarmiania(co w sumie dla upartego elektronika nie powinno stanowić ogromnego problemu) nie przeżyłby zbyt długo, a poza tym mając kontakt z ludźmi w sesjach 2-3 dni na tydzień lub dwa zdziczałby po miesiącu. Chyba lepiej zainwestować w trutkę i pułapki(widziałem nawet jedną w szufladzie w kuchni).
ODPOWIEDZ