Zagroń remontowy

Nasze bazy i chatki (Głuchaczki, Wały, Górowa i Zagroń).

Moderatorzy: Baker, Zarząd Koła

krzychs
Posty: 277
Rejestracja: 07 mar 2012 20:55
Lokalizacja: Kato
Kontakt:

Re: Zagroń remontowy

Post autor: krzychs »

Jednak odpadam, za dużo pracy na terminie... Także sprawa miejsca w aucie też już nieaktualna... Przykro mi, ale co zrobić. Powodzenia!
Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Re: Zagroń remontowy

Post autor: Dzik »

Bardzo dziękuję za wspólną zabawę!
Wkopanie naszego niepozornego kabelka w żyzną beskidzką skałę okazało się zadaniem paskudnym i niewdzięcznym. Zwłaszcza, że było nas naprawdę mało. Tym bardziej dziękuję w imieniu wszystkich przyszłych chatkowych.
Sukcesy:
- pompa zamontowana w studni, pompuje aż miło (wody w chacie dalej brak, bo mróz rozsadził nam łącznik siedemdziesięciopięcioipółdrożny - wymiana za tydzień)
- kibelek stoi w nowym miejscu, a przed nim (a właściwie pod nim) otwierają się szerokie perspektywy długiego przyszłego działania. Droga do kibelka wyrównana. Stara dziura zasypana.
- teren wokół chaty szeroko wykoszony ręką Zwierza
- nowe materace wywiezione na chatę. W ten sposób już prawie pożegnaliśmy epokę lateksów

Czy ktoś może podzielić się zdjęciami? Racibor? Pączek?
Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Re: Zagroń remontowy

Post autor: Dzik »

Jeszcze z dedykacją dla wszystkich kopiących: https://www.youtube.com/watch?v=urhpbr_jYTE
Nawet taśmę ostrzegawczą sam kładzie!
lechu
Posty: 201
Rejestracja: 18 gru 2007 01:00
Lokalizacja: z Mełty

Re: Zagroń remontowy

Post autor: lechu »

GENIALNE.....

Dziku, że też nie znalazłeś tego przed remontowym... - moglibyśmy alternatywne sterowanie do naszej studni nawet u sąsiada zrobić.... a może i u sołtysa :)
Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Re: Zagroń remontowy

Post autor: Dzik »

Chciałem podziękować autorowi ścieżki do kibelka, temu, kto wykosił otoczenie chaty i innym nie znanym mi autorom drobnych i większych prac i usprawnień na Zagroniu. To strasznie fajne, że poza akcjami typu weekend remontowy też coś się dzieje, że przyjeżdżacie, robicie coś z własnej inicjatywy, a ja potem przeżywam miły moment zaskoczenia: O! Nie było i jest.
Zachęcam do tego, to nie jest tak, że tylko rada chatki ma prawo do inicjatyw, choć w razie wątpliwości można wykonać telefon i się upewnić.

Zadanie, które chodzi mi po głowie, a którego raczej na pewno nie będziemy robić "odgórnie" w ramach weekendu remontowego: megahuśtawka. Nad miejscem byłego kibla nasz wielki buk ma na wysokości ok. 8 metrów potężny, całkiem poziomy konar. Jak tam zawiesić linę, jak to zrobić żeby się nie przecierała od huśtania, jak dobrać długość i siedzisko - to sprawy otwarte. W razie czego proszę się zgłaszać z kosztorysem:)
Zwierzu
Posty: 202
Rejestracja: 21 maja 2008 01:00
Lokalizacja: Mikołów

Re: Zagroń remontowy

Post autor: Zwierzu »

ODPOWIEDZ