Górowa 2015

Sprawy oddziałowe

Moderatorzy: Baker, Zarząd Koła

Madzia
Posty: 1025
Rejestracja: 07 kwie 2006 01:00
Lokalizacja: Podlesie Śląskie

Górowa 2015

Post autor: Madzia »

W związku z tym, że podjeliśmy kroki, aby zmienić sposób funkcjonowania bazy namiotowej na Hali Górowej wszystkich przewodników zachęcamy a nawet zobowiązujemy do częstych wizytacji i bytności na H. Górowej w sezonie letnim z prośbą, aby wszelkie uwagi i zastrzeżenia składali do M. Chyćko.
Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Re: Górowa 2015

Post autor: Dzik »

Dziś na zebraniu OM przyjęto takie oto wytyczne do tych wizytacji, zebrane od szefów baz i bazowych:

1. Sprawa oczywista, czyli dostęp do księgi meldunkowej. Bazowy nie ma prawa wydać księgi każdemu, kto podaje się za kontrolera, choćby z powodu zawartych w niej danych. Bazowy może przekazać księgę tylko komuś, kto wylegitymuje się legitymacją członka SKPB. W razie najmniejszych wątpliwości powinien skonsultować się z szefem bazy.
2. Bazowi powinni od razu znać efekty kontroli. Czyli kontroler, nawet jeśli działał in cognito, powinien po kontroli zapoznać bazowych ze swoimi uwagami, żeby wiedzeli co mają poprawić. Prawo do odpowiedzi na uwagi pokontrolne stanowi też uznany w świecie element postępowania. Nawet jeśli uwag nie było, bazowi powinni wiedzieć, że wszystko zrobili dobrze. Dobrą praktyką powinno być także przekazanie w 2-3 zdaniach najważniejszych spraw szefowi bazy.
ODPOWIEDZ