Weekend remontowy

Nasze bazy i chatki (Głuchaczki, Wały, Górowa i Zagroń).

Moderatorzy: Baker, Zarząd Koła

zanka85
Posty: 73
Rejestracja: 16 mar 2013 08:44

Re: Weekend remontowy

Post autor: zanka85 »

Tak - ja jestem chętna i moja znajoma która chętnie również coś pomoże na Zagroniu - 2 osoby. Daj znać o której i gdzie mamy być & czy może np. by ci pasowało Obi na brynowie :D bądź też inne okolice Ligoty. Jak nie to stawimy się w wyznaczonym miejscu.
jacek22_ski
Posty: 80
Rejestracja: 22 mar 2013 07:46
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Weekend remontowy

Post autor: jacek22_ski »

Od której w piątek chata będzie otwarta ?
Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Re: Weekend remontowy

Post autor: Dzik »

Od ok. 16
Voyt
Posty: 442
Rejestracja: 05 wrz 2012 19:44
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Weekend remontowy

Post autor: Voyt »

Tak się złożyło, że w niedzielę trochę przed południem będę koło chaty przechodził z wycieczką... Czy nie będzie problemu gdy na chwilę ich tam podprowadzę?
w0dnik
Posty: 31
Rejestracja: 09 paź 2011 18:39
Lokalizacja: Mikołów

Re: Weekend remontowy

Post autor: w0dnik »

Hej, mi też pasuje sobota. Jacek masz jeszcze miejsce dla mnie? Jak nie masz to pojadę swoim autem.
Racibor
Posty: 15
Rejestracja: 21 cze 2011 08:30

Re: Weekend remontowy

Post autor: Racibor »

My jedziemy w rano w sobotę i możemy zabrać 2-3 osoby z okolic Katowic.
Yat
Posty: 55
Rejestracja: 24 mar 2014 11:44
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Weekend remontowy

Post autor: Yat »

Wyjazd w sobotę o 7:00 z Katowic na parkingu koło Śląskich Technicznych, a o 7:15 Zanka85 z OBI na Brynowie. Grzesiek będziesz miał jak dojechać z Mikołowa? Jak nie to mogę polecieć przez Mikołów i wziąć cię u wylotu ul. Podleskiej do Beskidzkiej. Tam jest taki plac przy trasie. A Dorka ty to chyba w Pszczynie przy Kaufie?
zanka85
Posty: 73
Rejestracja: 16 mar 2013 08:44

Re: Weekend remontowy

Post autor: zanka85 »

Super. Dla pewności - bede ja plus moja koleżanka. Staniemy gdzieś przy wjeździe na parking. Jak by co to mój numer 506 957 685. pozdr. Ania :)
Dorrota
Posty: 1057
Rejestracja: 11 mar 2012 20:05
Lokalizacja: Suszecka metropolia

Re: Weekend remontowy

Post autor: Dorrota »

Tak, ja najchętniej w Pszczynie przy Kaufie. Będę czekać. Dzięki serdeczne!
jarekkacy
Posty: 76
Rejestracja: 05 kwie 2015 10:07

Re: Weekend remontowy

Post autor: jarekkacy »

Też chętnie dołączę ale będę późnym popołudniem.
zaryba
Posty: 5
Rejestracja: 08 gru 2008 01:00

Re: Weekend remontowy

Post autor: zaryba »

Zapraszam do obejrzenia zdjêæ z "remontowego":
https://photos.google.com/share/AF1QipM ... NfdlF5d0lB
agnika
Posty: 333
Rejestracja: 16 kwie 2008 01:00
Lokalizacja: z Mełty

Re: Weekend remontowy

Post autor: agnika »

Myślę, że czas podziękować WSZYSTKIM, którym nie brakło chęci, wytrwałości, odwagi i czasu by pojawić się na ostatnim remontowym. Jesteście WIELCY! W szczególności zaś wielkie dzięki składa chałupa tym, którzy:
-> transportowali, ustawiali, przenosili i dbali o nowe meble i niezbędne do prac wszelakich sprzęty oraz odpowiednio zaopiekowali się sąsiadem :grin: ;
-> przekopywali, przerzucali, równali, wozili, układali... ziemie i kamienie, czego skutkiem jest brak fragmentu stoku z jednej strony i nowa ścieżka z drugiej strony chałupy;
-> myli, zamiatali, odkurzali, wycierali, pucowali, szorowali, trzepali... naczynia, meble, schowki, powierzchnie pionowe i poziome, wychodek, okna, szybki z werandy (z obu stron!), materace, śpiwory, koce i inne zakamarki, o których nikt nie wie i nie chce nawet pamiętać;
-> podłączali, docinali, ustawiali, naprawiali i wykombinowali całą wiosenną instalację wodną;
-> wynosili, przeglądali, układali, porządkowali i znów wnosili :-) sprzęty wszelakie i drewno w drewutni oraz za chałupą, dzięki czemu nastał ład nie tylko w środku ale i obejściu chaty;
-> wynosili, wypalali, szlifowali, wykańczali i znów wnosili szafę, której przemiana "przed" i "po" cieszyć będzie przez lata;
-> plewili, wyrywali, siali i ogarniali reprezentacyjny ogródek, który już niedługo zachwyci pełnym blaskiem;
-> skakali po dachu, docinali, mocowali i obrabiali komin niczym przynoszący szczęście, wzorcowi kominiarze
-> karmili i poili wszystkich ciężko zapracowanych oraz zabłąkanych, niedzielnych turystów, których zgraja miała okazję zobaczyć artystyczny nieład towarzyszący remontowemu;
-> wyczarowali wszystkie inne czary-mary, których nie sposób zliczyć, a które w magiczny sposób pojawiły się na Zagroniu!

Wielki szacun i wielkie DZIĘKI!

PS: A teraz w nagrodę za ciężko pracę czas spędzić miły weekend na chałupie, w pozycji leżing, smażing, plażing :mrgreen:
pączek
Posty: 176
Rejestracja: 08 maja 2009 07:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Weekend remontowy

Post autor: pączek »

Witam to ja też trochę posłodze i podzękuję wszystkim obecnym ciałem i duchem, a jest czego sporo udało się zrobić jak zawsze i pozmieniać na lepsze
z nowych rzeczy mamy:
piękne stoły i ławy z logo chatki w salonie i kuchni,
Błyszczące czystością pomieszczenia dziewczyny poszalały i zrobiły błysk gdzie się dało,
nowe równiutkie poletko pod namioty i składowanie drewna na ściane,
piękny porządek w drewutni,
nowe okucie komina,
nowa wycieraczka,
nowe firanki,
no i autostrada do kibelka z prawie rondem do nawracania do drewutni na środku,
szafa zmieniła swój wygląd i podniosła swoją wartość co najmniej o 1000 zł
i jeszcze kupe drobiazgów mniejszych lub większych.

Jeszcze raz wielkie podziękowania, to wasza zasługa że chata jest coraz bardziej bajkowa.

I jeszcze troche fot z prac remontowych i proces produkcji loga na stołach.

https://picasaweb.google.com/1063457613 ... 0612849601
https://picasaweb.google.com/1063457613 ... 0957023905
jacek22_ski
Posty: 80
Rejestracja: 22 mar 2013 07:46
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Weekend remontowy

Post autor: jacek22_ski »

dziękuję wszystkim za wspaniale spędzony czas. Praca z tak doborowym i zaangażowanym towarzystwem to prawdziwa przyjemność :)
Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Re: Weekend remontowy

Post autor: Dzik »

Przypomnę tylko o dacie jesiennego weekendu remontowego: 1-2 października. Szczegóły wkrótce.
ODPOWIEDZ