Rozbijanie baz 2017

Nasze bazy i chatki (Głuchaczki, Wały, Górowa i Zagroń).

Moderatorzy: Baker, Zarząd Koła

dor_ty
Posty: 261
Rejestracja: 19 mar 2014 21:50

Rozbijanie baz 2017

Post autor: dor_ty »

Witam.
Wszystkich serdecznie zapraszamy na tegoroczne rozbijanie baz (23-25.06).
Na Głuchaczkach zaczynamy już w piątek wczesnym popołudniem (pierwszy transport), przybywajcie kiedy kto może. Jeśli dysponujecie wolnymi miejscami w autach, to proszę też o informację dla niezmotoryzowanych.
Ze względu na konieczność ogarnięcia transportów, będziemy wdzięczni jeśli wpiszecie kiedy się Was spodziewać.
Bardzo proszę o Wasze wsparcie :). Na bazie oprócz postawienia NS-ów jest jeszcze sporo rzeczy do naprawienia i dokończenia remontu, więc każda para rąk baaardzo mile widziana.
Jedzonko - w piątek raczej menu ogniskowe, piec może jeszcze w piątek nie być gotowy, w sobotę myślę damy radę z pulpą (zabierzcie coś do wspólnego kotła). Woda dopiero od soboty. Gitary na odpoczynek po robocie mile widziane.
Jeśli ktoś może przyjechać z kosą spalinową byłoby super. Potrzebne będą naładowane wkrętarki (będziemy mieć agregat). Wskazane rękawice i jakieś podstawowe narzędzia a także jeśli komuś zbywają: gwoździe, wkręty i inne dobrodziejstwa, a kto może to trochę herbaty, kawy, cukier, rolkę papieru czy jakieś worki na śmieci, tak na start.
Do zobaczenia na rozbijaniu :)

Dorota Tyralik i Tomek Pączek
pączek
Posty: 176
Rejestracja: 08 maja 2009 07:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rozbijanie baz 2017

Post autor: pączek »

Witam będę z małym chomikiem w piątek około 19.00
dor_ty
Posty: 261
Rejestracja: 19 mar 2014 21:50

Re: Rozbijanie baz 2017

Post autor: dor_ty »

My podobnie, z dwoma pomocnikami od piątku ok. 19tej.
edytamarta
Posty: 123
Rejestracja: 25 mar 2015 23:02

Re: Rozbijanie baz 2017

Post autor: edytamarta »

Ja w sobotę i szukam transportu z Katowic :-)
Ostatnio zmieniony 21 cze 2017 12:41 przez edytamarta, łącznie zmieniany 1 raz.
Kijek
Posty: 330
Rejestracja: 18 sty 2008 01:00

Re: Rozbijanie baz 2017

Post autor: Kijek »

Będę od piątku popołudnia/wieczora, z Katowic mogę wyjechać po 14:00 (lub może nawet 12:00, zależnie od transportu i tego jak umówię się w pracy).

Czy ktoś wybiera się samochodem w piątek po południu i ma wolne miejsce w samochodzie?
MiKo
Posty: 96
Rejestracja: 28 sty 2009 12:34

Re: Rozbijanie baz 2017

Post autor: MiKo »

Hej:)
Kochani nie zapomnijcie o WAŁACH:)
Na rozbijanie zapraszam już w piątek, nawet jeśli ktoś miałby dotrzeć późno. Transport umówiony w sobotę na 7.30 w Białym u Pani Opyd, więc kto dojedzie w sobotę, w transporcie już nie pomoże. W piątek nocleg we własnym zakresie:) W sobotę pakujemy przyczepę, szpeje wjeżdżają i rozbijamy bazę. Oczywiście jak zwykle ciuchy robocze, bardzo przydatne naładowane wkrętarki, każda ilość gwoździ, wkrętów. Kto może na początek zabrać trochę herbaty, kawy, cukru, jakąś rolkę papieru toaletowego, to zabierajcie, z góry dziękuję. I jeszcze przejrzyjcie kuchnie u siebie, mamy, ciotki itd....jeśli znajdą się jakieś zdatne do użytku garnki, rondle, patelnie i inny sprzęt kuchenny to zabierać, bo trochę się zużył:)
W sobotę pulpa, w piątek ogniskowe menu:)
Odezwijcie się kto jedzie na Wały i ewentualnie ma jakieś wolne miejsca.
Ja wyjeżdżam z Kato ok 13-14, mam dwa miejsca wolne
pozdrawiam
Michał Kozera
Ave
Posty: 1359
Rejestracja: 07 kwie 2008 01:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Rozbijanie baz 2017

Post autor: Ave »

Jedziemy w piątek na Wały ok 16-17, mamy dwa miejsca wolne w autku z Sosno/Kato.

edit: drobna zmiana planów, jedziemy w sobotę rano.
Ostatnio zmieniony 23 cze 2017 12:01 przez Ave, łącznie zmieniany 1 raz.
adamm
Posty: 823
Rejestracja: 15 kwie 2009 16:15

Re: Rozbijanie baz 2017

Post autor: adamm »

W piątek 18-19 ruszam z Siemianowic na Głuchaczki. Mam 2, w porywach ciasnochy 3 miejsca do zapełnienia. Mogę podjechać tu i ówdzie, zapraszam :)

tel. 512-456-032
dor_ty
Posty: 261
Rejestracja: 19 mar 2014 21:50

Re: Rozbijanie baz 2017

Post autor: dor_ty »

Głuchaczki stoją :)
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego rozbijania. Pomimo strasznego upału, wszystko się udało, właśnie dzięki Wam.
Dziękujemy: przewodnikom, sympatykom naszego Koła, kursantom: Kozom i Pelikanom oraz wszystkim, których wcześniej nie wymieniłam.
Wielkie dzięki za całą włożoną pracę, zaangażowanie i świetną atmosferę.
Pozdrawiamy i zapraszamy na Głuchaczki :)
Dorota Tyralik, Tomek Pączek
Ave
Posty: 1359
Rejestracja: 07 kwie 2008 01:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Rozbijanie baz 2017

Post autor: Ave »

Wały od późnego niedzielnego popołudnia też już stoją :)
kursantom: Kozom i Pelikanom
Jednocześnie mam pytanie do zarządu - dlaczego na Głuchaczkach pojawiły się oba kursy, podczas gdy na Wałach nie zastaliśmy ani jednego kursanta? Od lat był ustalony podział, że każdą bazę pomaga rozbić jeden kurs... Gdyby nie pomoc osób z zewnątrz, mogłoby być w tym roku ciężko.
Ostatnio zmieniony 28 cze 2017 09:34 przez Ave, łącznie zmieniany 2 razy.
Dorrota
Posty: 1057
Rejestracja: 11 mar 2012 20:05
Lokalizacja: Suszecka metropolia

Re: Rozbijanie baz 2017

Post autor: Dorrota »

Zdecydowaliśmy, że na Głuchaczkach jest w tym roku sytuacja awaryjna, bo trzeba było skończyć rozpoczęty tydzień wcześniej remont, więc pojedzie tam kurs młodszy, bo jest ich na tyle dużo, że będą w stanie coś zdziałać. Z Kóz deklarowały udział w rozbijaniu Głuchaczek dwie osoby na sama sobotę, więc nie było sensu tej dwójki kierować specjalnie na Wały na pół dnia, bo by nigdzie nie zajechali z racji braku czasu i możliwości dojazdu.
Takie rozwiązanie wydało nam się najbardziej sensowne z powodu liczebności kursów. Sformułowanie, że na Głuchaczkach pojawiły się oba kursy jest jak najbardziej prawdziwe, ale w rzeczywistości nie ma takiego odzwierciedlenia, jakby się każdy mógł spodziewać. :wink:
Ave
Posty: 1359
Rejestracja: 07 kwie 2008 01:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Rozbijanie baz 2017

Post autor: Ave »

Dzięki za odpowiedź, aczkolwiek nie podoba mi się wasza decyzja z która się nie zgadzam, ponieważ:
bo by nigdzie nie zajechali z racji braku czasu i możliwości dojazdu
To akurat trochę nietrafiony argument, ponieważ na forum dwie ekipy ( my i Michał ) dawały znać, że mają wolne miejsca w autkach. Poza tym jechała również Jola i Racibor ( z którymi przez Michała na pewno można było się skontaktować ), więc w sumie było ok. 10 miejsc wolnych w różnych porach wyjazdu i powrotu - do wyboru do koloru.
więc nie było sensu tej dwójki kierować specjalnie na Wały na pół dnia
Być może Głuchaczki były rozbije w pół dnia, ale baza na Wałach była rozbijana do późnego niedzielnego popołudnia, a jeszcze sporo pracy zostało dla pierwszych bazowych, więc nie byłoby to pół dnia, a troszkę więcej. Poza tym wiadomo, że każda para rąk do pracy jest przydatna, przede wszystkim przy rozbijaniu.

Zwracam na problem braku uczestnictwa żadnego kursu jednak nie dlatego, że było dużo pracy, w końcu wszyscy tam przyjechaliśmy żeby się narobić ;-) Jak pokazuje historia Wały zawsze sobie radziły mimo trudności dzięki stałej ekipie wiernych ludzi. Ale jeśli wcześniejsze ustalenia, że każdą bazę pomaga rozbijać jeden kurs będą łamane jak w tym roku, to może zabraknąć osób zaangażowanych w Wały w przyszłości. Pamiętajmy, że Wały są tak samo naszą bazą jak Głuchaczki.

Podsumowując - prośba na przyszłość: pozostańmy przy zasadzie jeden kurs na jedną bazę, bo jest to wg. mnie zasada fantastyczna.
Dorrota
Posty: 1057
Rejestracja: 11 mar 2012 20:05
Lokalizacja: Suszecka metropolia

Re: Rozbijanie baz 2017

Post autor: Dorrota »

bo jest to wg. mnie zasada fantastyczna
Według mnie też, ale na szczęście zasady są po to, żeby je dostosować do zaistniałych sytuacji i właśnie to zostało uczynione.

Uczestnictwo w rozbijaniach od początku deklarowało 2 starszych kursantów TYLKO NA SOBOTĘ (stąd to moje þół dnia). Oni początkowo dostali cynk, że jadą na Głuchaczki i na to się nastawili, więc już nie robiłam zamieszania z tą dwójką, ponieważ uznałam, że nie będę jeszcze im pod górkę robić. (W żaden sposób nie wytłumaczysz mi, że powrót z Wałów wieczorową porą jest tak komfortowy jak z Głuchaczek)

Czemu młodszy kurs został przerzucony już napisałam. Jak sam wspomniałeś Wały mają stałą ekipę wiernych ludzi i zawsze w końcu staną na nogi, a istniała uzasadniona obawa, że bez kursu Głuchaczki nie staną.
Nikt o Wałach nie zapomniał, nikt się na nie nie obraził, nikomu się nie podobało, że trzeba zamieszanie robić i nikt nie traktuje tego jako stałą zmianę. Celem było postawienie w weekend obydwóch baz i cel został zrealizowany, w warunkach tak optymalnych, jakie byliśmy w stanie wymyślić.
pączek
Posty: 176
Rejestracja: 08 maja 2009 07:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rozbijanie baz 2017

Post autor: pączek »

Witam na Głuchaczkach skończyliśmy rozbijanie o 20.00 w niedziele.
Ave
Posty: 1359
Rejestracja: 07 kwie 2008 01:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Rozbijanie baz 2017

Post autor: Ave »

Ok, dzięki za wasze wyjaśnienia, aczkolwiek uważam, że zasady są po to by się ich trzymać, a nie je łamać. Ponieważ na bazie zawsze znajdzie się coś co można zrobić lepiej, coś usprawnić, coś zbudować i łatwo jest znaleźć uzasadnienie dla zmiany zasad w imie czegoś tam. Mam tylko nadzieję, że taka sytuacja nie będzie miała miejsce w przyszłości i to moimi uwagami chciałbym zaznaczyć. :)

ps. wg. Google trasa z Białego do Katowic to godzina 46 minut, z Głuchaczek godzina 40 minut ;-)
ODPOWIEDZ