Opał dla Zagronia - 27.10

Nasze bazy i chatki (Głuchaczki, Wały, Górowa i Zagroń).

Moderatorzy: Baker, Zarząd Koła

Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Opał dla Zagronia - 27.10

Post autor: Dzik »

Każdy chatkowy lubi nosić drewno już suche i pocięte z drewutni. A w tej chwili właśnie jest tam pusto.
Zapraszamy więc wszystkich na weekend drzewny 4 listopada. Plan jest prosty: znosimy z okolicy to, co połamał wiatr, a jeśli starczy czasu - tniemy. Żeby bazowym było później jak najłatwiej.
Co zabrać? Można rękawice, choć są też chatkowe. Można repik, żeby się wygodniej ciągnęło, ale grubszy, żeby nie ucinał palców. Kto ma, proszę zabrać piły mechaniczne (na prąd, benzynę) i koniecznie dać znać, żebyśmy wiedzieli jak sprawa stoi. Robota będzie cięższa lub lżejsza, do wyboru, bo wiatr nie wybierał i łamał jak leci.
Napiszemy jeszcze czy zaczynamy w piątek, czy w sobotę.

W tym miejscu powinienem prosić, grozić, apelować, błagać, lub straszyć, ale nie chcę. Po prostu przyjedźcie. Chata na Zagroniu jest chatką SKPB Katowice, od początku tak było i tak będzie. Jest więc chatką kołową na dobre i na złe. Zawsze możemy czuć się tu jak w domu i zawsze musimy o ten dom dbać. I to nie tylko jakaś "ekipa chatkowa", wybrańcy, blachowani, kursanci (wieczni lub nie), czy chatkowi (choć chatkowi docenią drewno zimą).
Zapraszamy!

Wieczór będzie długi, więc jeśli jest wola, to możemy zrobić po robocie wieczór filmowy. Czekam na propozycje filmów, związanych z górami - inaczej poleci mój ulubiony: https://www.youtube.com/watch?v=BA2GCw-2Ab0
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2018 10:28 przez Dzik, łącznie zmieniany 1 raz.
Konrad Kamiński
Posty: 145
Rejestracja: 19 mar 2012 21:07

Re: Opał dla Zagronia - 27.10

Post autor: Konrad Kamiński »

Powinienem dotrzeć w sobotę na Zagroń :)

Pozdrawiam
lechu
Posty: 201
Rejestracja: 18 gru 2007 01:00
Lokalizacja: z Mełty

Re: Opał dla Zagronia - 27.10

Post autor: lechu »

2. Lechu - ja też się dopisuję do listy obecnych :)
Ave
Posty: 1359
Rejestracja: 07 kwie 2008 01:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Opał dla Zagronia - 27.10

Post autor: Ave »

Napiszemy jeszcze czy zaczynamy w piątek, czy w sobotę.
Zaczynamy w piątek czy w sobotę? :)
Kijek
Posty: 330
Rejestracja: 18 sty 2008 01:00

Re: Opał dla Zagronia - 27.10

Post autor: Kijek »

Będę. Od kiedy chata będzie otwarta?

Z tego co widziałem na ICM to w piątek jeszcze będzie padać, w sobotę nie powinno być opadów.

Czy ktoś wybierający się samochodem z (okolic) Katowic miałby miejsce dla jednego pasażera?
maticus
Posty: 777
Rejestracja: 16 kwie 2008 01:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Opał dla Zagronia - 27.10

Post autor: maticus »

Wybieramy się w sobotę rano, możemy przez Kato, 2 miejsca wolne, telefon: 509 trzy łosim jeden 4 łosim 6.
Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Re: Opał dla Zagronia - 27.10

Post autor: Dzik »

Akcja zakończona sukcesem. Drewutnia jest zawalona drewnem.
Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Było nas dużo, nie będę więc wymieniać z imienia, żeby kogoś nie pominąć, ale kilka imion wypiszę:
- Marka, za pożyczenie piły
- kursantów: Jacka, Kacpra i Janka, za pracę w imieniu "najmłodszej" generacji
- Ksawerego i Grzegorza, za zwalenie drzew
Dziękuję tym, którzy pracowali od pierwszej do ostatniej gałęzi i tym, którzy więcej czasu spędzili w podróży niż przy drewnie.
Cieszę się nie tylko z tego drewna, ale też z tego, że udało nam się zebrać, spotkać, pobyć razem, przy prześlicznej pogodzie, przy pracy i nie tylko. Cieszę się, że mogłem spotkać dinozaurów (niektórych tak dawno niewidzianych, że trzeba ich było legitymować) i kursantów, "starą gwardię" i nowe twarze. Fajnie że nas ten Zagroń jednoczy i mam nadzieję że wszystkim było miło i nikt nie czuł się jakby był tam za karę. Jeśli tak nie było, to przepraszam.

ps. ktoś robił zdjęcia?
biegacki
Posty: 39
Rejestracja: 23 lut 2017 23:16
Lokalizacja: Katowice

Re: Opał dla Zagronia - 27.10

Post autor: biegacki »

O to zdjęcia z tego jakże ważnego dnia. Pozdrawiam
https://photos.app.goo.gl/FstTajeCpdwxM2A32
Kijek
Posty: 330
Rejestracja: 18 sty 2008 01:00

Re: Opał dla Zagronia - 27.10

Post autor: Kijek »

Powoli kończy się lato, a nie chcemy palić na Zagroniu mokrym drewnem - może warto pomyśleć o terminie weekendu drzewnego tak, aby nie musieć tego robić w śniegu i dać drewnu czas na jakiekolwiek przeschnięcie do zimy?
Roman Sojda
Posty: 472
Rejestracja: 08 mar 2016 20:41

Re: Opał dla Zagronia - 27.10

Post autor: Roman Sojda »

Dobry pomysł, może rada chatki zaproponuje termin? Przypomnę tylko, że:
1-2 września - zwijanie baz
8-9 września PolUŚ
22 września Kołowa Impreza na Orientację
6-7 października 55-lecie SKPB
19-21 października Jesienne Bacowanie
Do tego kursy mają wyjazdy, np weekend 29-30 września to autokarówka, o terminach pozostałych wyjazdów niech się wypowiedzą szefowie kursów.
Carolyna93
Posty: 108
Rejestracja: 09 mar 2016 20:24

Re: Opał dla Zagronia - 27.10

Post autor: Carolyna93 »

Dziku,

Może zrobię wydarzenie na fb, żeby wiecej osób się dowiedziało o weekendzie drzewnym ? :)
Kijek
Posty: 330
Rejestracja: 18 sty 2008 01:00

Re: Opał dla Zagronia - 27.10

Post autor: Kijek »

Biberko, w temacie nie chodzi o 4-go listopada 2018 roku, a 4-go listopada 2017 roku - póki co musimy jeszcze ustalić termin drzewnego. To ja nieszczęśliwie wskrzesiłem stary temat na forum dotyczący zeszłorocznego weekendu zamiast utworzyć nowy na potrzeby tegorocznego planowanego weekendu drzewnego.
Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Re: Opał dla Zagronia - 27.10

Post autor: Dzik »

Zapraszamy 27 października!
Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Re: Opał dla Zagronia - 27.10

Post autor: Dzik »

Jak już pisałem, zapraszamy na weekend drzewny 27 października.
Akcja taka sama jak rok temu, czyli zapraszamy wszystkich, bo każdy znajdzie dla siebie odpowiedni dogodny gałęzi. Nie są potrzebne żadne kwalifikacje, wystarczy ręka, lub dwie.
Co zabrać? Przede wszystkim dobre chęci. Można zabrać swoje ulubione rękawice robocze. Na Zagroniu oczywiście rękawice też są. Kto ma, niech zabierze kawałek linki, ułatwia ściąganie drewna. 3-4 metry długości, gruba na tyle żeby nie ucięła palców.
Jeśli ktoś ma piłę mechaniczną, to prosimy dać znać, będzie mile widziana.
Jeśli Zarząd nic nie zmienił w tych zasadach, to noclegi dla drwali w ten weekend są za darmo.
Biberko, prosimy uruchom fb!

Zapraszamy też na sobotni wieczór wszystkich, którzy mają pomysły i uwagi dla Zagronia, albo po prostu czują, że Zagroń leży im na sercu (a nie na wątrobie). Jest to chatka kołowa i mam nadzieję, że wkrótce się to nie zmieni. Nie chcemy żeby ktokolwiek odniósł wrażenie, że chata rządzi zamknięta elita, że Koło sobie, a Zagroń sobie. Przyjdźcie, pogadajmy razem.

Zapowiadam też od razu, że 27-28 kwietnia 2019 robimy weekend remontowy: wymiana podłogi nad salonem i w kuchni (oraz pokonanie tego, co zjada kuchenną podłogę od spodu). Proszę (także Zarząd, Szefów Kursu, Rektorów Uczelni i Ministerstwo Pracy) o zarezerwowanie tego terminu!
Dzik
Posty: 992
Rejestracja: 17 mar 2006 01:00
Lokalizacja: 1873 kilometr Dunaju
Kontakt:

Re: Opał dla Zagronia - 27.10

Post autor: Dzik »

Pozwalam sobie przypomnieć -to już za dwa tygodnie.
Będziemy wdzięczni jeśli napiszcie krótko kto się wybiera. Ułatwi to też dogadywanie ewentualnych wspólnych dojazdów.
ODPOWIEDZ