Autokarówka Spisz-Orawa-Podhale Pelikanów:)
Moderatorzy: Baker, Zarząd Koła
Autokarówka Spisz-Orawa-Podhale Pelikanów:)
W imieniu Kursu Pelikanowego chciał bym zaprosić chętnych na naszą autokarówkę, która odbędzie się w najbliższy weekend 23-25.03. Zostało nam dosłownie parę miejsc LAST MINUTE Wyjazd po kosztach, a przy pełnym busie będzie jeszcze taniej. Zainteresowanych proszę o info, a podeślę szczegóły
Re: Autokarówka Spisz-Orawa-Podhale Pelikanów:)
Plan autokarówki wygląda następująco:
PIĄTEK:
Trasa autokarowa: Katowice - Kraków - Rabka - Nowy Targ - Zakopane
Trasa piesza: Furmanowa - Gubałówka - Zakopane
Obiekty zwiedzane: Kościół na Piątkowej, Zakopane - Willa Koliba, Willa Atma, Krupówki, Dworzec Tatrzański, Muzeum Tatrzańskie, kościół św. Rodziny
SOBOTA:
Trasa autokarowa: Zakopane - Jaszczurówka - Głodówka - Bukowina Tatrzańska - Jurgów - Białka Tatrzańska - Trybsz - Łapsze Wyżne - Łapsze Niżne - Kacwin - Niedzica - Frydman - Dębno - Harklowa - Łopuszna - Nowy Targ - Ludźmierz - Szaflary - Zakopane
Trasa piesza: Przełom Białki
Obiekty zwiedzane: Zakopane - stary kościół, cmentarz, skocznia, Kaplica na Jaszczurówce; Jurgów - szałasy i kościół; Trybsz - kościół; Łapsze Niżne - kościół; Kacwin - kościół, sypańce; Niedzica - kościół, zamek, zapora; Frydman - kościół, kasztel, piwnice; Dębno - kościół, Harklowa - kościół, Łopuszna - kościół, dwór; Nowy Targ - kościół drewniany; Ludźmierz - sanktuarium, Harenda - kościół, muzeum Kasprowicza
NIEDZIELA:
Trasa autokarowa: Zakopane - Krzeptówki - Witów - Chochołów - Czarny Dunajec - Raba Wyżna - Rabka Zdrój - Zabornia - Spytkowice - Orawka - Jabłonka - Lipnica Wielka - Zubrzyca Górna - Zawoja - Sucha Beskidzka - Wadowice - Oświęcim - Katowice (lub Sucha Beskidzka - Żywiec - Bielsko - Katowice)
Obiekty zwiedzane: Krzeptówki - sanktuarium, ołtarz; Chochołów - drewniane chałupy, kościół, Rabka Zdrój - kościoły, konkurs palm wielkanocnych; Orawka - kościół; Lipnica Wielka - kościół; Zubrzyca Górna - skansen
Większość obiektów zobaczymy sobie z zewnątrz, unikamy wstępów płatnych, ale w kilku przypadkach trzeba będzie wyłożyć kilka zł na ofiarę.
Śpimy w PTSM w Zakopanem. Pokoje wieloosobowe, dostęp do kuchni. Bus ma 23 miejsca - zostały ostatnie miejsca.
Wyjazd z Katowic koło godziny 18.00 w piątek. Powrót do Katowic w niedziele koło 20.00.
Zachęcam do udziału wszystkich, którzy chcą poznać polskie Podtatrze, a także poszerzyć swój warsztat przewodnicki.
Pozdrawiam
PIĄTEK:
Trasa autokarowa: Katowice - Kraków - Rabka - Nowy Targ - Zakopane
Trasa piesza: Furmanowa - Gubałówka - Zakopane
Obiekty zwiedzane: Kościół na Piątkowej, Zakopane - Willa Koliba, Willa Atma, Krupówki, Dworzec Tatrzański, Muzeum Tatrzańskie, kościół św. Rodziny
SOBOTA:
Trasa autokarowa: Zakopane - Jaszczurówka - Głodówka - Bukowina Tatrzańska - Jurgów - Białka Tatrzańska - Trybsz - Łapsze Wyżne - Łapsze Niżne - Kacwin - Niedzica - Frydman - Dębno - Harklowa - Łopuszna - Nowy Targ - Ludźmierz - Szaflary - Zakopane
Trasa piesza: Przełom Białki
Obiekty zwiedzane: Zakopane - stary kościół, cmentarz, skocznia, Kaplica na Jaszczurówce; Jurgów - szałasy i kościół; Trybsz - kościół; Łapsze Niżne - kościół; Kacwin - kościół, sypańce; Niedzica - kościół, zamek, zapora; Frydman - kościół, kasztel, piwnice; Dębno - kościół, Harklowa - kościół, Łopuszna - kościół, dwór; Nowy Targ - kościół drewniany; Ludźmierz - sanktuarium, Harenda - kościół, muzeum Kasprowicza
NIEDZIELA:
Trasa autokarowa: Zakopane - Krzeptówki - Witów - Chochołów - Czarny Dunajec - Raba Wyżna - Rabka Zdrój - Zabornia - Spytkowice - Orawka - Jabłonka - Lipnica Wielka - Zubrzyca Górna - Zawoja - Sucha Beskidzka - Wadowice - Oświęcim - Katowice (lub Sucha Beskidzka - Żywiec - Bielsko - Katowice)
Obiekty zwiedzane: Krzeptówki - sanktuarium, ołtarz; Chochołów - drewniane chałupy, kościół, Rabka Zdrój - kościoły, konkurs palm wielkanocnych; Orawka - kościół; Lipnica Wielka - kościół; Zubrzyca Górna - skansen
Większość obiektów zobaczymy sobie z zewnątrz, unikamy wstępów płatnych, ale w kilku przypadkach trzeba będzie wyłożyć kilka zł na ofiarę.
Śpimy w PTSM w Zakopanem. Pokoje wieloosobowe, dostęp do kuchni. Bus ma 23 miejsca - zostały ostatnie miejsca.
Wyjazd z Katowic koło godziny 18.00 w piątek. Powrót do Katowic w niedziele koło 20.00.
Zachęcam do udziału wszystkich, którzy chcą poznać polskie Podtatrze, a także poszerzyć swój warsztat przewodnicki.
Pozdrawiam