KONKURSY, są wyniki

Sprawy Kołowe

Moderatorzy: Baker, Zarząd Koła

Roman Sojda
Posty: 466
Rejestracja: 08 mar 2016 20:41

KONKURSY, są wyniki

Post autor: Roman Sojda »

Czas na ogłoszenie wyników obydwu konkursów. Poniżej werdykt jurorów.

Werdykt jury w konkursach SKPB Katowice: fotograficznym i literackim

Konkursy Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Katowicach: fotograficzny i literacki zostały ogłoszone przez zarząd Koła 11 lutego 2018 r. i trwały do 14 maja 2018 r.

Jury w składzie:
Dariusz Gacek
Paweł Szygulski
Radosław Truś
Edward Wieczorek
postanowiło nagrodzić trzy zdjęcia oraz jedno nadesłane opowiadanie.

Wyniki konkursu fotograficznego.
Miejsce III – zdjęcie pt. „Wełnianka”, autor Michał „Ave” Skrzypek. W uzasadnieniach werdyktu, pojawiały się słowa o klasycznym ujęciu tematu górskiej przyrody, a także antropomorfizujące świat roślin zdanie o wrogim spojrzeniu kwiatów za uchodzącymi turystami, którzy w górach nie zawsze są proszonymi gośćmi.
Nagrodą jest bon rabatowy wartości 50 złotych ufundowany przez sklep turystyczny Tuttu w Katowicach i przewodnik „Góry Bułgarii” ufundowany przez wydawnictwo „Sklep Podróżnika”.

Miejsce II – zdjęcie bez nazwy, autor Jonasz Gajewski. Jury doceniło prostotę spojrzenia autora na przedstawiony temat. Praca nie jest „przegadana”, a można w niej odnaleźć nostalgię, pogodę i spokój.
Nagrodą jest bon rabatowy wartości 50 złotych ufundowany przez sklep turystyczny Tuttu w Katowicach i przewodnik „Góry Rumunii” tom I i II, ufundowany przez wydawnictwo „Sklep Podróżnika”.

Miejsce I – zdjęcie pt. „Nocny ogień”, autor Jacek Bogucki. Jury podkreśliło bardzo dobre walory techniczne zdjęcia, a ponadto doceniło jego klimat. W opiniach jurorów ujęcie na jednym zdjęciu ogniska i rozgwieżdżonego nieba to kwintesencja nocy w górach. Dopatrzono się także w kompozycji pracy ułożenia w opozycji yin i yang oraz głębi wszechświata, wnętrza i zewnętrza.
Nagrodą za zajęcie I miejsca jest bon rabatowy wartości 100 złotych ufundowany przez sklep turystyczny Tuttu w Katowicach oraz książki: przewodnik „Alpy Julijskie” i poradnik „Sztuka minimalizmu w podróży”, ufundowane przez wydawnictwo „Sklep Podróżnika”.

W konkursie literackim jury nagrodziło pracę Agaty Nowakowskiej pt. „Moja ostatnia ucieczka” za odważne przedstawienie przeżyć i emocji głównej bohaterki opowiadania oraz za ważne przesłanie mówiące, że „góry nie powinny być ucieczką, tylko ulgą”.
Nagrodą w konkursie literackim jest bon rabatowy wartości 100 złotych ufundowany przez sklep turystyczny Tuttu w Katowicach i książka autorstwa Wawrzyńca Żuławskiego pt. „Trylogia tatrzańska” ufundowana przez wydawnictwo „Sklep Podróżnika”.

Wszystkie nagrodzone prace zostaną opublikowane w śpiewniku, który ukaże się jesienią tego roku z okazji 55-lecia SKPB Katowice.
Jury gratuluje laureatom i dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w naszej zabawie. Osobne podziękowania jury składa sponsorom, za ufundowanie nagród.

sekretarz jury (bez prawa głosu) - Roman Sojda
Roman Sojda
Posty: 466
Rejestracja: 08 mar 2016 20:41

Re: KONKURSY, są wyniki

Post autor: Roman Sojda »

Proszę nagrodzonych o kontakt ze mną, w sprawie odbioru nagród.
ODPOWIEDZ